• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Nisan 2018

BİLGİÇ’TEN ATAYALVAÇ’A YENİ BÖLÜM MÜJDESİ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’ten bugün ikinci müjde de ilçemize geldi.

Bilgiç’in gazetemize verdiği bilgiye göre, ilçemizde faaliyet gösteren Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda 3. bölüme öğrenci alınması kararı YÖK’ten geçti ve SDÜ’ye tebliğ edildi.

Bilgiç’in verdiği bilgiye göre, bu eğitim ve öğretim yılında İlk ve Acil Yardım ile Fizyoterapi programlarında öğrenci alımı yapılarak eğitim ve öğretime başlayan Atayalvaç SHMYO’da önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında da Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programına öğrenci alımı yapılacak.

Atayalvaç SHMYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı’na 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 30 öğrenci alınacağı kaydedildi.

Bilgiç, ayrıca Keçiborlu MYO’da da Uçak Teknolojisi programına 30 öğrenci alımının YÖK’ten geçtiğini belirtti.

Milletvekili Bilgiç, kararın Yalvaç’a hayırlı olmasını dileyerek halkımıza selamlarını iletti.

Konuyla ilgili olarak bilgi aldığımız Atayalvaç SHMYO Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Bülent Özgül de müjdeyi doğrulayarak, “Vekilimizin desteği ve katkılarıyla, rektörümüzün kadro desteğiyle okulumuza ve Yalvaç’ımıza yeni bir bölüm daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Kadromuza üç öğretim üyesi kattık, gerekli çalışmaları yaptık, sayın vekilimizin ve rektörümüzün de desteğiyle YÖK’ten onayı bugün itibariyle aldık. Dün aldığımız Isparta’ya ikinci üniversite müjdesinin ardından bu haber de bizleri mutlu etti. Isparta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’e, Rektörümüz Prof.Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’ya okulumuz ve ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum. Yeni üniversite kurulması kararıyla ben de Atayalvaç SHMYO Müdürlüğü görevimi tamamlamış ve yeni üniversitemizde görev almış olacağım. Yeni bölümümüze öğrenci alım kararıyla Atayalvaç SHMYO Müdürlüğü görevine güzel bir şekilde veda edecek olmaktan dolayı mutluyum. Görev yaptığımız süre içerisinde 3 bölümümüzü öğrenci alır hale getirdik. Okulumuzun fiziki, idari ve akademik yapılanmasını tamamladık, SDÜ bünyesinde kalacak örnek bir okul oluşturduğumuzu düşünüyorum. Bu konuda bize destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum. İlçemize ve üniversitemize hayırlı olsun.” dedi.

Biz de hem ikinci üniversite hem de ilçemize kazandırılan bu yeni bölüm için sayın vekilimize ve rektörümüze ilçemiz adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.