• MODA YAPI

logo

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ’NE YALVAÇLI BAŞKAN: TAHİR DOĞAÇ

Türkiye’nin en zengin ve elit ilçesi artık bir Yalvaçlı tarafından yönetilecek.

Beşiktaş Belediye Meclisi, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine gelecek ismi belirlemek için toplandı. Yapılan oylamada CHP’nin adayı Meclis Birinci Başkanvekili Tahir Doğaç 22 oyla yeni başkan seçildi.

Hazinedar’ın koltuğu için Beşiktaş Belediyesi’ndeki seçim bugün yapıldı. Seçim öncesi CHP’den 6 meclis üyesi aday adayı oldu. Yapılan grup toplantısında Genel Merkez’in adayının Beşiktaş Belediyesi Meclisi Birinci Başkanvekili Tahir Doğaç olduğu belirtildi ve aday olarak Doğaç gösterildi. AK Parti’nin adayı İsmail Akyıldız,İyi Parti’nin adayı Ediz Feyiz oldu. Yapılan oylamada CHP’nin adayı Tahir Doğaç 22 oyla başkanlığa seçildi. Akyıldız, 2, Feyiz 1 oy aldı. 3 oy da boş çıktı, 31 üyesi bulunan Beşiktaş Belediyesi’nde CHP’nin 27, AKP’nin 2, İYİ Parti’nin bir üyesi bulunuyor. Bir üye de bağımsız durumda.

 

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ BAŞARILI BİR BELEDİYEDİR

Seçimi kazandıktan sonra kürsüye çıkan Tahir Doğaç, “Beşiktaş Belediyesi başarılı bir belediyedir. Bu koşullar altında, bu şartlar altında elinden gelen her şeyi yapmıştır. Bundan sonra da yapacaktır. Bu siyasi uygulamanın biran evvel sona erip, hukuki uygulamalar sonucunda Sayın Başkanımızı ve diğer iki meclis üyesi arkadaşımızı aramızda görmek dileğiyle, hepinize saygılar sunarım.” dedi.

 

BEŞİKTAŞ’TA BELEDİYE BAŞKANI DA YALVAÇLI, KAYMAKAM DA FAHRİ YALVAÇLI

Gazetemiz kurucusu Z.Ruşen Özgül’ün yakın arkadaşı olan Tahir Doğaç’ın belediye başkanlığı görevini üstleneceği Beşiktaş ilçesinin kaymakamlığı görevini de yıllardır fahri bir Yalvaçlı olan, eski Yalvaç Kaymakamı Abdullah Kalkan yönetiyor. Kısaca, artık Beşiktaş Yalvaçlılar’a emanet diyebiliriz.

Değerli hemşehrimiz ve büyüğümüz Tahir Doğaç’ı kutluyor, görevinde başarılar diliyoruz.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.