• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Mart 2018

Belediyenin konut projesine ilgi düşük kaldı

Yalvaç Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde, eski hayvan pazarı karşısına yaptırılan konut projesinin ihalesinin 27 Mart Salı günü yapıldığı ve vatandaşların ihaleye yeterli ilgiyi göstermediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, belediye meclis salonunda yapılan ihaleye yaklaşık 10 kişinin girdiği ve teklif verdiği öğrenildi. Kasım ayında yapımı ihale edilen ve geçtiğimiz günlerde yapım çalışmalarına başlanan toplam 68 dairelik projeye bu oranda düşük başvuru olması hayal kırıklığı yarattı.

Mülkiyeti belediyeye ait 3.153,30 metrekare yüzölçümlü 31L 1B Pafta, 859 Ada, 1 Parselde bulunan arsa üzerine belediye tarafından yaptırılan A ve B blok şeklinde iki bloktan oluşan her bir blokta 34 adet toplamda 68 adet daire bulunmakta, dairelerin büyüklüğü 45,96 ila 59,20 metrekare arasında değişmekteydi. İhale başlangıç fiyatları 70.000 ila 115.000 TL arasında değişen dairelere yeterli ilgi olmamasıyla ilgili olarak fiyatların yüksek bulunması, dört taksitte ödenecek olması, ileride sitede yaşanabilecek sorunlarla ilgili endişelerin etkili olabileceği yolunda yorumlar yapılıyor.

Yine alınan bilgilere göre, belediyenin belirlediği fiyatların inşaat maliyetleri civarında tutulduğu belirtilerek, aşağı indirilmesinin mümkün olmadığı, bu durumda görev zararı oluşacağından fiyatların bu seviyede belirlenmek durumunda kalındığı kaydedildi.

Dairelerin satışıyla ilgili olarak önümüzdeki aylarda yeniden ihale yapılabileceği, özellikle inşaatların tamamlanmasına yakın ilginin artmasının beklendiği belirtildi.

İşte daireler, büyüklükleri ve muhammen bedelleri:

132

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.