• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

BELEDİYE BAŞKANLARI SENİRKENT ÜZÜMÜNÜ TANITIYOR

Geçtiğimiz günlerde Senirkent ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştiren Vali Şehmus Günaydın muhtarlar buluşması ve köy ziyaretlerinin yanı sıra Senirkent ve Büyükkabaca Belediyelerini de ziyaret etti.

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu’ndan ve Büyükkabaca Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Günaydın ilçede yoğun olarak yetiştirilen üzümleri de yakından inceleme fırsatı buldu.

Bugünlerde Senirkent’te bağbozumu devam eden Isparta yöresinin ünlü siyah, ince kabuklu lezzetli üzümlerinin genellikle kurutulmuşu tercih ediliyor. Türkiye’nin birçok tarafına gönderilen üzümlerden pekmez de elde ediliyor.

Senirkent ilçesinde yetiştirilen üzümleri tadan ve inceleyen Vali Şehmus Günaydın, üzümlerin birbirinden lezzetli olduğunu söyledi. Belediye Başkanlarıyla birlikte üzümlerle fotoğraf çektiren Vali Günaydın, “Senirkent’te vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde yetiştirilen ve lezzetiyle ön plana çıkan üzümler ilimiz ekonomisine katma değer sağlıyor. Topraktan gelen bu bereketin çitçilerimizin emekleriyle gelire dönüşmesinden ve ülkemizin her yerinden talep görmesinden büyük memnuniyet duydum. Her alanda olduğu gibi bağcılık konusunda da çiftçimizin hep yanında olacağız onları desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.