• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

03 Eylül 2018

Batı Akdeniz’de iş ve eleman aramak için en büyük platform: www.bagevkariyer.com

Günümüzde gençlerin ve patronların en büyük sorunlarından biri işsizlik ve elemansızlık. İş bulmak ya da işe doğru elemanı bulmak her iki taraf için de çözülmesi güç problemlerden biri.  İş ve eleman arayışı için ülke genelinde kamusal ve özel pek çok seçenek var. Ancak, yerel ve bölgesel anlamda İŞKUR dışında çok fazla seçenek yok.

Bu ihtiyaçtan hareketle 2010 yılında devreye sokulan ve Batı Akdeniz bölgesine hitap eden, www.bagevkariyer.com platformu bugüne kadar yüzlerce işsize ve iş arayana destek vererek hizmetine devam ediyor. Kısa adı BAGEV olan Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı tarafından geliştirilen platformda güncel iş ve eleman ilanları açık bir biçimde paylaşılıyor.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) tarafından Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki işsizlere istihdam olanakları sağlamak amacıyla kurulan BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi ilk olarak 2009 yılının Ekim ayında İŞKUR tarafından onaylandı ve BAGEV üyesi tüm kurum ve kuruluşların işbirliğiyle Bölgesel İstihdam Ofisi Çalışma Grubu oluşturarak faaliyetlerine başladı.  BAGEV-Bölgesel İstihdam Ofisi ülkemizin ve bölgemizin en büyük problemi olan istihdamı ve eğitimsiz iş gücünü en azından bölgesinde üreteceği politika ve uygulamalarla en aza indirmeyi hedefliyor.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı, 2000 yılında, Antalya – Burdur – Isparta ve Afyon karahisar  il  ve ilçelerinde ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ve bilimsel gelişme ve kalkınmayı sağlamak, bölgenin stratejik gelişim planını hazırlamak ve bu bağlamda her türlü çalışmanın yapılmasını sağlamak amacıyla kuruldu.

BAGEV’in kurucu üyeleri ve destekleyen kurumlar şöyle:

Akdeniz Belediyeler Birliği,

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü,

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası,

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı,

Antalya Deniz Ticaret Odası,

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği,

Antalya Ticaret Borsası,

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası,

Burdur Ticaret Borsası,

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası,

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası,

Isparta Ticaret Borsası,

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası,

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası,

S.Demirel Üniversitesi Rektörlüğü,

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası.

BAGEV İnsan Kaynakları Portalı 15 Şubat 2010 tarihinde BAGEV üyesi kurumların faydalanması için kurum içi test yayınına başlamıştı. O tarihten bu yana iş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ve işçi talebinde bulunan işverenlerin başvurularını alan ve internet üzerinden iş başvurularının yapılabileceği İnsan Kaynakları Portalı’na www.bagevkariyer.com adresinden ulaşılabiliyor. BAGEV’den konuyla ilgili verilen bilgiye göre, Bölgesel İstihdam Ofisi İK Portalı veri tabanı sayesinde elde edilecek objektif ve gerçek veriler ile aşağıda yer alan hedeflere ulaşılması bekleniyor:

– Batı Akdeniz Bölgesi’nde işsiz profilini belirlemek,

– Mesleki yeterliliğe sahip veya mesleki yeterliliği olmayan işsiz hedef gruba, tüm sektörlerin talep ve beklentilerine uygun, seçme ve yerleştirme hizmeti vermek,

– Batı Akdeniz Bölgesi’nde tüm ekonomik sektörlerde mesleki yeterliliği belgelenmiş insan kaynağı sayısını artırmak,

– Batı Akdeniz Bölgesi’nde işsizlerin iş hayatına katılımını, talep ve beklentilerini belirlemek,

– Batı Akdeniz Bölgesi’nde bulunan tüm ekonomik sektörlerde, işsiz hedef grubuna yönelik kalifiye istihdam ve çalışma kapasitesini artırmak,

– İşgücü piyasasının arz ve talep gerekliliklerini uyumlaştırmak,

– Tüm sektörlerde çalışma ortamının iyileştirilmesine ilişkin bilgi paylaşımını etkinleştirmek.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.