• MODA YAPI

logo

14 Şubat 2022

Başsavcı Kara’dan gazetemizi ziyaret ve açıklamalar

Başsavcı Murat Kara: “Yalvaç’a yakışır adliye binası için altyapı oluşturmaya çalışıyoruz”

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, gazetemiz bürosunu ziyaret ederek kuruluş yıldönümümüzü kutladı ve adli çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Yalvaç’ın kadim bir şehir olduğunu belirten Başsavcı Kara, “Yalvaç’ ta adliye teşkilatımızın da köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Biz geldiğimiz günden bu yana adli süreçlerin hızlanması ve vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet verilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 2020 yılı öncesinden sonuçlanmamış dosya sayımızı oldukça azalttık. İnşallah onların da tamamlanmasını en kısa sürede sağlayacak ve bundan sonra güncel yıl içinde dosyaların tamamlanması hedefiyle çalışılmasına gayret edeceğiz. ” dedi.  Yalvaç’ta adliye hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi bakımından mevcut Adliye Sarayı’nın yetersiz kaldığını ifade eden Başsavcı Kara, “Adliye binamızda hizmetlerin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi bakımından yetersiz bir durumumuz söz konusudur. Bu nedenle Yalvaç’ın kadimliğine ve büyüklüğüne yakışır bir adliye binası kazandırılması için çalışmaları başlattık. Bu tabii ki uzun soluklu bir çalışma.

Yeni adliye binasının yapılacağı alanın belirlenmesi ve imar mevzuatına uygun hale getirilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yeni bir binanın yapılabilmesi için gerekli birçok işlemin yapılması gerekiyor. Şu an biz bu çalışmaları yürütüyoruz. Yeni binanın yapılması uzun bir süreç alacaktır, ama bazı çalışmaların tamamlanarak hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Biz bu çalışmaları buradan ayrılana kadar belli bir aşamaya getireceğiz. Bizden sonra görev yapacak arkadaşlarımızın zamanında yeni binanın yapımı için koşulları tamamlamış olmayı hedefliyoruz. Bu çalışmaların ardından şehir olarak bu yeni adliye binasının yapımı için gerekli desteğin verileceğine inanıyorum. “ dedi.

Başsavcı Kara, “2021 Temmuz ayından bu yana Yalvaç’ tayım. Gördüğüm kadarıyla tarihi ve turistik bir merkez. Kadim bir yer, gerek yerel yöneticiler gerekse İl Kültür Müdürlüğü yetkililerinin yapacağı çalışmalar ile kadim bir merkez olan Yalvaç, tarihi ve turistik yönüyle öne çıkmalı. Yalvaç’ın tarihi ve turistik potansiyelinin değerlendirilmesi gerekli, burada herkese görev düşüyor. Yerel yönetimi, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşları, basını başta olmak üzere herkes bu yönde çalışmalı. Çünkü kadim bir merkez olarak Yalvaç, gelişime çok açık bir yer.” değerlendirmesinde bulundu. Yalvaç Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Murat Kara’ya, gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret ve inceliği için teşekkür ediyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.