• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Ekim 2018

Başpehlivan Yeşil Atatürk Lisesi’nin Konuğu Oldu

Eski milli güreşçi, Avrupa Şampiyonu, Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu.

Alınan bilgiye göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından 9-15 Ekim tarihleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda öğrencilere hitap eden Yeşil, sporculuk hayatından örneklerle kariyer öyküsünü anlattı. Başarı için çalışmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Yeşil, “Hedefiniz ve çalışma azminiz varsa bunun önünde hiçbir şey duramaz. Onun için ne bulunduğunuz noktayı ne de hayallerinizi hafife almayın.” dedi.

Gençlerin sorularını da yanıtlayan Yeşil, konferansın ardından öğrencilerle bire bir sohbet ederek bol bol fotoğraf çektirdi.

Eski milli güreşçilerimizden olan Mehmet Yeşil Yeşil, 2006 yılında gençler serbest stilde ağır sıklet Avrupa Şampiyonu olmuş, Gençler Dünya Üçüncülüğü derecelerini kazanmıştı. Yeşil, ayrıca 2009 ve 2010 yıllarında Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olmuştu.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.