• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Nisan 2018

BAŞODA: ATAMIZ İÇİN VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRDİK

Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi Kuyucak İlk ve Ortaokulu’na ait okul bahçesinde bulunan Atatürk büstünü söz verdiği gibi yeniledi ve23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yetiştirdi.

Kuyucak Köyümüzde hizmet veren Kuyucak İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde yer alan, gerek hava şartlarının etkisiyle gerekse ilgisizlikten dolayı yıpranmış olan Atatürk Büstü’nü yenilemek için yaklaşık 15 gün önce çalışmalara başlayan ADD Bağkonak Şube Başkanı İsmail Başoda, “Bağkonak ADD olarak, Bağkonaklı çocuklarımızın da eğitim gördüğü Kuyucak İlk ve Ortaokulu bahçesinde bulunan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün yıprandığını gördük ve okul yönetiminin de izniyle büstü yenileme kararı aldık. Kendi imkanlarımızla başladığımız çalışmayı bugün itibariyle tamamladık ve bayrama yetiştirdik” dedi.

Yarın kutlanacak olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Bağkonak ADD olarak Kuyucak İlk ve Ortaokulu’nda kutlayacaklarını belirten Başoda, “Bizim Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk için yapamayacağımız hiçbir şey yoktur, yaptık, yine yaparız.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bu arada bize çalışmalarımızda her zaman destek olan CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır’a da teşekkürlerimizi ifade ediyoruz” dedi.

bagkonak-add-3

bagkonak-add-2

Büstün eski hali:

kuyucak-ataürk-anıtı4

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.