• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

27 Mart 2019

Başkan Tütüncü’den Üniversiteye 6 Bölüm Müjdesi

Geçtiğimiz hafta ilçemizdeki yüksekokullara yeni bölümler açılacağını duyuran Yalvaç Belediye Başkanı Av. Halil Hilmi Tütüncü’den, Yalvaç’taki okullarımıza yeni 6 bölüm açılacağı müjdesi geldi.

Başkan Tütüncü’nün verdiği bilgiye göre, Yalvaç’ta Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı eğitim veren 3 yüksekokulda 4 yeni bölüm teklifiyle, 2 bölüme önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrenci alımı teklifinin senatodan geçtiği öğrenildi.

Başkan Tütüncü, “Hizmetin getirilmesinde söylenti, hayal, üfürme olmaz. Hizmeti takiple, yönettiğiniz kurumun imkanlarıyla desteklemek yoluyla getirirsiniz. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitemizin Rektörü Sayın Prof.Dr. İbrahim Diler’in desteği ve idareci hocalarımızın gayretleriyle ilçemizdeki yüksekokullara yeni 6 bölüm daha kazandırıldı. Biz her zaman üniversitemize destek olduk, olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tütüncü’nün verdiği bilgiye göre, Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na 2 yeni bölüm açılması ve  1 bölüme önümüzdeki yıl öğrenci alımı teklifi ISUBÜ Senatosu’ndan oybirliğiyle geçti. Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda mevcut ULUSLARARASI TİCARET ve İŞLETMECİLİK Bölümü’nün akademik kadrosunun tamamlanmasının ardından, önümüzdeki yıl 50 öğrenci alınması teklifi senatodan geçti. Bunun yanında yine bu okulumuza yeni iki bölüm; HALKLA İLİŞKİLER ve REKLAMCILIK ile İLETİŞİM TASARIMI ve MEDYA bölümlerinin açılması teklifleri senatodan oybirliğiyle geçti. Bu bölümlere akademik atamaların yapılmasının ardından öğrenci alımı da yapılacak.

Yine Tütüncü’nün verdiği bilgiye göre, Yalvaç Meslek Yüksekokulu’na 2 yeni bölüm açılması ve Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 1 bölümüne öğrenci alımı teklifi de ISUBÜ Senatosu’ndan geçti. Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nda yeni iki bölüm; NÜFUS ve VATANDAŞLIK ile ÖZEL GÜVENLİK ve KORUMA bölümlerinin açılması teklifiyle Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde ELEKTRİK ÜRETİM, İLETİM ve DAĞITIM bölümüne önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 30 öğrenci alınması kararları, ISUBÜ Senatosu’ndan oybirliğiyle geçti.

Başkan Tütüncü, “Söz verdik, üniversitemiz bölüm açsın, okul açsın, her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu. Sağolsun rektörümüz bizi kırmadı, üzerine düşeni yaptı. Biz de üzerimize düşeni yapacağız. YÖK aşamasında değerli ağabeyim, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı ve YÖK Üyesi Metin Kıratlı’nın da desteğiyle en hızlı şekilde onayların alınmasını takip edeceğiz. Televizyonda da söyledim, bu beş yıl içinde ilçemize 2 fakülte açılması ve cazip bölümlerin açılmasını gerçekleştireceğiz. Yapamazsam bunun hesabını benden sorabilirsiniz.

Bu vesileyle Yalvaç’taki okullarımıza açılan yeni 6 bölümün ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen başta Rektörümüz Prof.Dr. İbrahim Diler ve idareci hocalarımıza Yalvaç’ımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz de okullarımıza kazandırılan bu yeni 6 bölümün hayırlı olmasını diliyor, devamını beklediğimizi ifade ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.