• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Kasım 2020

Başkan Tütüncü’den hastane ek bina arsası müjdesi

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, uzun bir süredir çözülemeyen hastane ek bina arsası sorununun bugün çözüldüğünü müjdeledi.

Hastane ek bina yapımı için gereken arsanın sahibi olan hemşehrimiz Türkan Kitapçı’nın bağışladığı arsa için istediği şartların Sağlık İl Müdürlüğü tarafından kabul edilmemesi nedeniyle arsayı hastaneye devredemediklerini belirten Tütüncü, “Hastane yanında bulunan Müderris Mahallesi 262 ada 1, 2 ve 3 parsel numaralı arsaların temini için başından beri gayretle çalıştık. 2 ve 3 no.lu arsaları belediye olarak biz kamulaştırmalarını gerçekleştirdik. Çok hisseli olan 2 no.lu parsel bizim epeyce zamanımızı aldı. Bu arada 1 no.lu parselin sahibi olan hayırsever hemşehrimiz Türkan Kitapçı ablamız, arsasını bedelsiz olarak bağışladı. Bu bağışlama için istediği bazı şartları Sağlık İl Müdürlüğü kabul etmediği için tapuyu devredememiştik. 2 ve 3 no.lu parsellerin tapularını daha önce devretmiştik. Şimdi de 1 no.lu parselin tapusunu almış durumdayız. Bu şekilde bu parselde devre hazır hale gelmiştir. En kısa sürede Sağlık Bakanlığı’na devrini gerçekleştireceğiz. Şartlar da geri çekildiği için hastane ek binasının yapımı konusunda arsa noktasında herhangi bir sorun kalmamıştır. Yalvaç’ımıza gelecek her hizmet için biz belediye olarak her türlü fedakarlığı yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı bu ek hastane binasından halkımız yararlanacağı için kamulaştırma dahil her çalışmayı titizlikle yürüttük ve sonuca ulaştık. Bundan sonra inşallah Sağlık Bakanlığımız da hızlı bir biçimde ihale sürecine çıkarak ek binamızın yapımına başlayabilir. İnşallah Yalvaç’ımız için hayırlı olsun.” dedi.

Biz de başta hayırsever Türkan Kitapçı olmak üzere, arsalarını devreden hemşehrilerimiz ve belediyemize şehrimiz adına teşekkür ediyor, bir an önce hastane ek binasının yapımına başlanmasını diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.