• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

01 Aralık 2020

Başkan Tütüncü ve ekibinden kadın kooperatifine ziyaret

İlçemizde kuruluşunun üzerinden bir yıl geçen Yalvaç Psidia Antiocheia Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi, bugün Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve ekibini ağırladı.

Kooperatifin birinci yaş gününü kutlayarak yaptığı kampanyalarla büyük bir ilgi gördüğü bugünlerde, belediye meclis üyeleriyle birlikte Yalvaç TSO üzerindeki merkezlerinde ziyaret eden Başkan Tütüncü, kooperatif yöneticisi ve üyesi kadınlarımızı kutlayarak çalışma ve ürünlerle ilgili bilgiler aldı.

Kadınların yaptığı bu girişimin takdir edilesi bir çaba olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, “Kalkınmanın itici gücünün kadınlar olduğunun en güzel örneğini Yalvaçlı hanımlarımız gösterdiler. Bir yılda kat ettikleri yol hakikaten çok güzel. Biz de belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz. İnşallah onlar çalışsınlar, üretsinler, bizler de onlara destek olmaya devam edeceğiz. Bu üretim hamlesinin ilçe, il ve ülke çapına yayılması çok önemli. Bu pandemi süreci, kendi kendine yeten bir ekonominin ve güvenilir gıdanın önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu kooperatifte emek veren tüm hanım kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kooperatif yöneticisi ve üyesi kadınlar da ziyaretlerinden dolayı Başkan Tütüncü ve meclis üyelerine teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.