• MODA YAPI

logo

Başkan Günaydın gönülleri feth etmeyi sürdürüyor

“KÖYLER DEĞER OLACAK, DAHA DA BÜYÜYECEK”

Isparta Belediyesi Ramazan Şenlikleri kapsamında ‘Şehirde Ne Varsa Köyde de Olacak’ sloganıyla düzenlediği etkinliklerin 5.’sini Sütçüler’in Kesme Köyünde gerçekleştirdi. Ellerin semaya açıldığı köy meydanında kurulan sofralarda iftarlar açıldı. Çocuklar gün boyu kendileri için hazırlanan eğlencelerle güzel vakit geçirirken, akşamında ise İlahi Sanatçısı Abdullah Beyhan eşliğinde Semazenler sahne aldı. Programa eşi Dilek Günaydın ile birlikte katılan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Köyler değer olacak, yaşayacak ve daha da büyüyecek” dedi.

Sütçüler’in Kesme Köyünde düzenlenen programda iftar öncesinde eşi Dilek Günaydın ile birlikte iftar saatini bekleyen vatandaşla sohbet eden ve Ramazan ayını tebrik eden Belediye Baş- kanı Yusuf Ziya Günaydın, iftarını vatandaşlarla birlikte açtı.

Çocuklar için Hacivat Karagöz oyunu düzenlenirken kurulan balon parkta minikler gönüllerince eğlendi. Yüz boyamaları ve ebrunun yapıldığı programda vatandaş ve çocuklara gül şerbeti, dondurma ve pamuk şeker ikramları gerçekleştirildi.

İftar sonrasında köy meydanında vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtılırken, mehter gösterisi, semazen gösterileri de yer aldı. Son olarak İlahi Sanatçısı Abdullah Beyhan sahne aldı.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a ve ekibine köylerinde düzenlenen etkinlikten dolayı teşekkür eden Kesme Köyü Muhtarı Mehmet Kayacan, “Bizlere bu geceyi yaşattığınız, armağan ettiğinizden dolayı şahsınızda tüm belediye ekibine, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu güzel programların gelecekte de devam etmesini bekliyoruz. Ramazan ayının köyümüze, ilimize, ülkemize ve İslam alemine hayır ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Diğer köylerde de kullandığı bir söz olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Köylerimiz dostluğu, komşuluğu yaşamasını bilen yerlerdir. Dostluğu, komşuluğu köylerimizde görüyoruz” dedi. Köylerden, kentlere yaşanan göçe dikkat çeken Başkan Günaydın, eskiden teknolojinin olmamasına rağmen köylerde ekilmeyen, bakılmayan hiçbir arazinin kalmadığını, bunun da sabanlarla yapıldığını anımsattı.

Yine şu anda yapılan tarım ve kullanılan ilaç ve gübrelerle üretimde doğallıktan uzaklaşıldığını belirten Günaydın, “Bir gün gelecek bu göç duracak. Köylerimiz tekrar değer olacak, yaşayacak ve büyüyecek” şeklinde konuştu.

Kesme’de 100 ailenin gül üretiminden para kazandığını, bunu da yine Kesmeli bir iş adamının köyüne kurduğu gülyağı işleme fabrikasıyla işlendiğini kaydeden Günaydın, “Gül tarımını teşvik ederken, kurduğu fabrika ile köyüne önemli bir hizmet sunan bu arkadaşımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Bununla birlikte gül üretimi yapan 100 hanemiz köylerinde kalmıştır. Isparta Belediye Başkanı olarak bende bu köyümüzü kendi köyüm olarak ilan ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Köylerinde böyle bir etkinlik düzenlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Kesmeliler de, Başkan Günaydın’a teşekkür ederken, bu tür programların devam etmesini istediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.