• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Şubat 2018

BAKIR: ÖZYALVAÇ Yalvaç’ın Yaşayan Tarihidir

Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç ilçe yönetimi ve Isparta Milletvekili İrfan Bakır, 50. yayın yılına giren gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette gazetemizin Kurucusu Ruşen Özgül’ün Yalvaç için büyük mücadeleler verdiğini belirten Isparta Milletvekili İrfan Bakır, “İlçemizi yönetenlere yol gösteren, eksiklerini dile getiren, Yalvaç’ın ilerlemesi, sürekli gelişmesi için tarafsız ve bağımsız bir yayın anlayışıyla halkımızın gerçekleri öğrenmesi için 50 yıldır mücadele eden Özyalvaç’ı kutlarken, gazetenin kurucusu Ruşen Özgül’ü rahmet ve saygı ile anıyorum. Bu mücadelesi sırasında Özyalvaç Gazetesi’nin ve yaşamı boyunca Ruşen Özgül’ün birçok engele göğüs gerdiğini, birçok zorlukla karşılaştığına tanık olanlardan biriyim. ÖZYALVAÇ, Yalvaç’ın yaşayan tarihidir. Türkiye’de 50 yıl ara vermeden yayın hayatını sürdürmek gerçekten çok büyük başarı. Bunu başardığınız için gazete yönetimi ve çalışanlarını kutlar, daha nice 50 yıllara ulaşmanızı diliyorum.” dedi.

Gazetemizin kuruluşu sırasında gerek matbaamızda, gerek gazete yönetiminde  görev alan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül de, “Özyalvaç ilçemizin “Koca Çınarı”dır. 50 yıl kesintisiz yayın yapmak her gazeteye nasip olmaz. Özyalvaç bunu başardığı için bizler de gurur duyuyoruz. Özyalvaç’ın 50 yıllara ulaşmasını temenni ediyorum.” dedi.

chp505

chp-50-yil-2

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.