• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Kasım 2018

BAKIR: Ortak hedef Yalvaç’ı iktidarla buluşturmak olmalıdır

AK Parti’den Yalvaç’ta aday adaylığını ilk açıklayan isim olan Mimar Ramazan Bakır gazetemizi ziyaret etti.

Ziyaretinde  aday adaylığı ve seçimlerle ilgili olarak ÖZYALVAÇ’a konuşan Bakır, Yalvaç’ta bu seçimlerde hedefin yerel iktidarla genel iktidarın birlikte olması gerektiğini ifade etti.

Bakır, “Sahip olduğumuz potansiyeli harekete geçirecek dinamikleri biliyoruz ve harekete geçmek için irade ve kararlılığa sahibiz” diyerek şunları söyledi:

“2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Yalvaç Belediye Başkan Aday Adayı olarak tüm Yalvaçlı hemşerilerimi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bu süreçte hem Ak Parti’den hem diğer siyasi partilerden bu yola çıkan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Malumunuz olduğu üzere Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN 2019 yerel seçimlerini “Gönül Belediyeciliği Seferberliği” şeklinde tanımlamıştır. Aday adaylığı sürecinden başlayarak sonuna kadar bu tanıma bağlı kalmak en önemli misyonumuz olacaktır.

Yalvaç’ı hem layık olduğu hem hak ettiği noktaya taşımak için seferber olacağız.

Doğup büyüdüğüm memleketim Yalvaç için hizmete talip olmayı hem onur vesilesi hem de bir görev olarak görüyorum. Zira, geldiğimiz noktada sahip olduğu potansiyeli maalesef kullanamayan bir Yalvaç ile karşı karşıyayız. Tarih şehri olmasından doğal ve iklimsel özelliklerine, kültürü güçlü bir ilçe olmasından ulusal ve uluslararası markaya dönüşebilecek yerel ürünlere ve en önemlisi sahip olduğu insan kaynağına kadar yeterince ve verimli kullanılmayan bir potansiyelden söz ediyoruz. Bu hususları ilerleyen süreçte daha detaylı değerlendirme fırsatımız mutlaka olacaktır. İlk planda “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ SEFERBERLİĞİ” ve “HUZUR İÇİNDE HİZMET İÇİN” derken neyi kastediyoruz ona değinmek istiyorum.

Küsmeyeceğiz, küstürmeyeceğiz, yoran değil yorulan olacağız.

Hepimiz biliyoruz ki, hizmet gönül işidir ekip işidir organizasyon işidir. Hizmet bekleyen varsa hizmet veren olmak zorundadır ve her iki taraf bir organizasyonun parçasıdır. Hizmet alışverişinde gönül kırmadan, huzuru bozmadan, organizasyonu aksatmadan hizmet üretmekten bahsediyoruz. Sahip olduğumuz potansiyeli harekete geçirecek dinamikleri biliyoruz ve harekete geçmek için irade ve kararlılığa sahibiz. Gönül vereceğiz, milletin huzuru için kendi huzurumuzdan fedakarlık edeceğiz ama Yalvaç’ı hem layık olduğu hem hak ettiği noktaya taşımak için seferber olacağız. Küsmeyeceğiz, küstürmeyeceğiz, yoran değil yorulan olacağız. Tüm bunları yaparken yeni fikirlere açık “hoşgörü”, yeni oluşumlara hazır “esneklik”, başarmak için “azim” sahibi olacağız.

Aday kim olursa olsun…

Tabi ki bu adım adım ilerlenecek bir süreç. Öncelikle Genel Merkezimizin sonrasında Halkımızın takdiri neticesinde oluşacak bir durumdan söz ediyoruz, o duruma geldiğimizde yapacağımız şeylerden bahsediyoruz. Ancak şunu unutmamak gerekiyor; Ak Parti’den aday adayı olan arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa 2019 yerel seçimlerinde Yalvaç’lının ortak hedefi Yalvaç’ı iktidarla buluşturmak olmalıdır. Sorunları bilmek yetmiyor, çözüm önerilerimiz var ve Yalvaç için, çözüm üreten tarafta yer almalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle işlerinizde ve yaşamınızda başarı sağlık huzur diliyor, tüm hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.