• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Kasım 2018

BAKA’dan yatırımcılara teşvik ve destek rehberi

İş fikrine destek arayanlara rehber olabilecek desteklerle ilgili resmi sayfa linkine ulaşılabilen ‘Türkiye’de Teşvik ve Destekler 2018/2019’ dijital kitapçığı BAKA’nın web sitesinde yayınlandı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) hazırladığı ülkemizdeki bakanlıklar, kamu kurum kuruluşlar ile Avrupa Birliği’nin verdiği teşvik ve destekleri içeren Türkiye’de Teşvik ve Destekler Rehberi’ni güncelledi. Antalya, Burdur ve Isparta’yı kapsayan BAKA, bölgede yatırımlar ile yatırımcıların önünü açabilmek için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında yatırımcılara yönelik yalın bir anlatımla Türkiye’de Teşvik ve Destekler 2018/2019 dijital kitapçığını hazırladı ve web sitesinde yayınladı. Desteklerle ilgili resmi sayfaların linklerine ulaşıbilen dijital rehberde; bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarının KOSGEB, SGK, İŞKUR, Ar-Ge Merkezleri, Teknoloji Geliştirme, Kalkınma Ajansları, TKDK, Alan Bazlı, Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele, hayvancılık gibi destekler ile Avrupa Birliği’nin verdiği teşvik ve destekler yer alıyor.

Ülkemizde yatırımcı ve işadamlarına yönelik çok sayıdaki teşvik ve destekler içeren doküman Türkiye’de Teşvik ve Destekler 2018/2019 güncellendi. BAKA uzmanlarının hazırladığı teşvik sisteminde olabilecek mevzuat değişiklikleri çerçevesinde revize edilip güncellenen teşvik ve destekler rehberine; BAKA’nın web sitesinde http://www.baka.org.tr/uploads/9209turkiyedekitesvikvedestekler-01.pdf adresinden ulaşılabiliyor. Yatırımcının anlayabileceği, basit bir dil ile sunum formatında hazırlanan rehberden talep olunan destek için ilgili kurum ve kuruluşun linkine ulaşılıp ayrıntılar hakkında bilgi alınabiliyor.

Bu dijital kitapçıkta aşağıdaki kurum ve bakanlıkların destekleri hakkında bilgi alınabiliyor, desteklerle ilgili resmi sayfaların linklerine ulaşılabiliyor:

  • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı (İŞKUR Destekleri, Sosyal Güvenlik Kurumu Teşvikleri)
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destekleri (Kümelenme Destek Programı, Ar-Ge Merkezleri Desteği, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Desteği, KOSGEB Destekleri, Kalkınma Ajansları Destekleri, Genel Teşvik Sistemi vb)
  • Ticaret Bakanlığı Destekleri (İhracat Destekleri, Hizmet Sektörüne Verilen Destekler vb)
  • Tarım ve Orman Bakanlığı Destekleri (Alan Bazlı Destekler, Biyolojik ve Biyoteknik Mücadele Desteği, Diğer Tarımsal Amaçlı Destekler, Fark Ödemesi Destekleri, Hayvancılık Destekleri, TKDK Destekleri vb)
  • Avrupa Birliği Hibe ve Destekleri
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Destekleri
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Destekleri

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.