• MODA YAPI

logo

02 Eylül 2021

BAKA 2021 Yılı SOGEP Sonuçları Açıklandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) sonuçları açıklandı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından 2021 SOGEP kapsamında Antalya, Burdur ve Isparta illerinden sunulan 12 projeden 9’u değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak toplam 12.310.000 TL tutarında hibe desteği almaya hak kazandı. Proje uygulama süreci sonunda başvuru sahiplerinin katkılarıyla birlikte toplam 15.938.345 TL tutarında yatırım bölgemize kazandırılmış olacak.

Dezavantajlı kırsal bölgelerde sosyo-ekonomik kalkınmaya yönelik olarak hazırlanan projeler kapsamında 74’ü kadın olmak üzere toplam 102 kişinin istihdam edilmesi ve 8 adet atıl binanın ekonomimize kazandırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

İlçemiz Yalvaç’ın bir BAKA proje çağrısından daha yararlanmadığı bu programda Gelendost ve Senirkent birer projeyle desteklenmeye hak kazandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başarılı bulunarak desteklenmesi uygun görülen proje listesi aşağıdaki tabloda yer alıyor:

İL PROJE ADI BAŞVURU SAHİBİ
ANTALYA Alanyalı ve Yeni Alanyalı Kadınlar Elele Üretiyor, Alanya Kazanıyor Alanya Belediye Başkanlığı
ANTALYA Elmalı’da Tarım Ürünlerinin Değerlendirilmesi ile Kadın ve Çiftçilerin Yaşam Koşulları İyileştiriliyor Elmalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü
ANTALYA Kaş Kırsalında Yöresel Ürünler Turizmle Buluşuyor Kaş Belediye Başkanlığı
BURDUR Burdur Küçükbaş Hayvancılık Süt Toplama Ağı Burdur İl Özel İdaresi
BURDUR Gölhisar’da Meyve-Sebze İşleme ile Genç, Kadın ve Engelliler için İstihdam Kapısı Gölhisar Belediye Başkanlığı
BURDUR Kocaaliler Döngüsel Ekonomi ile Sosyal Gelişim Projesi Kocaaliler Belediye Başkanlığı
BURDUR Kemer Topraksız Tarım ile Çilek Yetiştiriciliği Kemer Belediye Başkanlığı
ISPARTA Gelendost İlçesi Kadın İstihdamının Artırılması ve Mesleki Eğitim Projesi Gelendost Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı
ISPARTA Çalışan İnsanın Gücü Senirkent’in Güler Yüzü Senirkent Belediye Başkanlığı

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.