• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Mart 2018

Bağlarbaşı Köyü’nden “Zeytin Dalı”na Bağış Desteği

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin şehrindeki terörist unsurlara karşı başlattığı askeri harekat sonrası vatandaşlarımızın askerimizin yanında olduğunu göstermek için yaptığı yardımlara            Bağlarbaşı Köyü de katıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçemize bağlı Bağlarbaşı köyümüzden tüm köy halkının katılımıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine gönderilmek üzere toplanan yaklaşık 23.000 TL.’lik nakit bağış yapıldı.

İlçemize bağlı Bağlarbaşı köyümüzden bir gurup vatandaş köy halkı bir araya gelerek Suriye’nin Afrin şehrinde ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden TSK mensuplarına yardım etme kararı aldılar. Bağlarbaşı’lılar, “Zeytin Dalı” adı verilen harekatta mücadele eden askerimizin yanında olduklarını göstermek için kendi yetiştirdikleri bir kısmı büyükbaş, bir kısmı küçükbaş yaklaşık 20 hayvanı satarak elde ettikleri parayı ve köy içerisinden toplanan ayni ve nakdi yardımları bağışlamak üzere geçtiğimiz hafta içinde Yalvaç Askerlik Şubesi’ne geldiler.

Burada Yalvaç Askerlik Şube Başkan vekili ile görüşen Bağlarbaşı’lı vatandaşlarımız TSK’ya bağış yolları ile ilgili bilgi aldıktan sonra Ziraat Bankası Yalvaç Şubesi’ne giderek yaklaşık 23 bin TL.’yi banka hesabına yatırarak bağış işlemini gerçekleştirdiler. Bağlarbaşı halkı adına yapılan bağış yapan vatandaşlarımız, “Askerimiz orada bizim huzurumuz ve güvenliğimiz için canını ortaya koymuşken biz seyirci kalamazdık. Tüm köy halkı olarak bir araya geldik ve elimizden geldiği ölçüde katkı vermek istedik. Kimi yetiştirdiği hayvanı, kimi kaldırdığı ürünü, kimisi de cebindeki son parayı çıkarıp verdi. Toplamda 23 bin TL. civarına ulaşan bu parayı köyümüz adına bağışlayarak destek olmak istedik” dediler.

baglarbasi4

baglarbasi5

baglarbasi3

baglarbasi2

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.