• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Eylül 2017

BAĞKONAK’TA SU İSYANI: BİR HAFTADIR SULAR KESİK

İlçemize bağlı Bağkonak Köyü’nde bir süre önce, köyün içinden geçen yolda yaşanan sorunlara yönelik tepkinin ardından, şimdi de bir haftadır akmayan sularla ilgili tepki var.

Alınan bilgiye göre, köyde pazartesi gününden bu yana hiçbir evde içme suyu akmıyor.

Köylüler, içme suyu ihtiyaçlarını köyün girişinde bulunan su sebillerinden doldurarak giderirken, Özel İdare tarafından bir haftadır soruna çözüm bulunamaması tepki yaratıyor.

Daha önce Yalvaç’ın en büyük kasabalarından biri iken köy statüsüne düşen Bağkonak’ta temel hizmetlerden yeterince yararlanılamadığına dair çok sayıda şikayet geliyordu.

Son olarak bir haftadır çözülemeyen su sorunu Bağkonaklılar’ı isyan ettirdi. Kasaba iken sahip oldukları belediyeyle bu tür sorunların kısa süre içerisinde çözüldüğünü ifade eden Bağkonaklılar adına Bağkonak ADD Başkanı İsmail Başoda, “Önce belediyemizi kaybettik, şimdi de Isparta’nın büyükşehir statüsüne alınacağı söyleniyor. O zaman köy muhtarlığı da gidecek mahalleye dönüşeceğiz. İleriye gideceğimize, geriye gidiyoruz. Şu devirde, en temel ihtiyacımız olan içme suyunu dahi karşılayamıyoruz. Yetkililerden bir an önce su sorunumuzu çözmelerini bekliyoruz.” dediler.

 

bagkonaksu2

bagkonaksu3

bagkonaksu4

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.