• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Mart 2018

BAĞKONAK’ta ŞEHİTLERİMİZİN RUHU İÇİN MEVLiT

Son günlerde yaptığı sosyal faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi yeni bir çalışmaya imza attı ve ülke savunması için canını veren şehitlerimiz için Mevlit okutuldu.

Konu ile ilgili olarak gazetemize konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi Başkanı İsmail Başoda, “Ülkemizin barış, huzur ve refahı için hayatını seve seve ortaya koyan ve bu uğurda canını veren tüm şehitlerimizi anmak için kısa bir süre önce Bağkonak ADD olarak karar aldık. Bunun için Bağkonak Köyü halkının da büyük desteği ile dün öğle saatlerinde etkinliğimizi gerçekleştirdik. İlk olarak sala okunarak başlayan programımızda daha sonra bu ülke için, bu millet için canını veren tüm şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerif okutarak onları saygı ve minnetle andık, dua ettik. Son olarak da katılan tüm Bağkonak’lılara helva ve pilav ikramı yaptık” dedi.

Başoda, “Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için mücadele eden Şehitlerimize minnet duygularımızı ve Atatürkçü Düşünce neferleri olarak her zaman göreve hazır olduğumuzu Bağkonak’lılar olarak ifade ettik. Bugün Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele veren şanlı Türk Ordusu’nun yiğit Mehmetçiklerinin yanında olduğumuzu bir kere daha belirttik, onların başarısı için, oradan acı bir haber gelmemesi için  dua ettik. Buradan Bağkonak köyü haklına da bu etkinliğimize verdikleri maddi manevi destekten dolayı teşekkür ederken tekrar tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

BAGKONAK-mevlut3

BAGKONAK-mevlut4

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.