• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Bağkonak’ta Korona Mücadelesi Sürüyor

Korona Virüs salgını ülkemizde görülmeye başladığından bu yana temizlik ve ilaçlama faaliyetlerine ağırlık verilen Bağkonak Köyü’nde çalışmalar aralıksız sürüyor.

Sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için her yerde olduğu gibi Bağkonak’ta da oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Gurubu” ile yardıma ihtiyaç duyan tüm köy halkının yardımına koştuklarını belirten Bağkonak Muhtarı İsmail Başoda çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Muhtar Başoda, “Korona Virüs adını duymaya başladığımız günlerde n itibaren temizlik ve dezenfekte çalışmalarına daha da arttırdık. Halkımızın dikkatini bu yöne çekerek herkesi duyarlı davranmaya, geç olmadan önlemlerini almaları konusunda uyarıcı çalışmalar yaptık. Bu hastalığın en çok tehdit ettiği ileri yaşlardaki insanlarımızı dışarı çıkmamaları konusunda uyardık, ihtiyaçlarını bizler karşılamaya çalıştık, halen de devam ediyoruz” dedi.

Göreve başladığı yaklaşık bir yıl içerisinde en çok önem verdiği konunun köyün temizliği olduğunu belirten Muhtar Başoda “Temizliğin önemini bir kez daha gördük. Devletimizin bu hastalık konusunda yaptığı uyarıların başında hep temizlik gelmekte. Biz de muhtarlık olarak temizlik ve dezenfekte çalışmalarını arttırdık. Temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızda kullanılmak üzere Muhtarlık olarak 1000 litre dezenfektan aldık, kullanıyoruz. Ayrıca yurtdışında yaşayan bazı hemşehrilerimiz de temizlik çalışmalarımıza destek olmak istediklerini belirterek 1000 litre dezenfektanı kendi imkanları ile alarak köyümüze ulaştırdılar. Kendilerine köyümüz adına teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Hep birlikte mücadele ederek bu hastalığı da yeneceğimize inancımız tam. Ancak yine de uyarılarımızı tekrarlamak istiyorum, değerli halkımız evinizde kalın, ihtiyaçlarınızı biz temin ederiz. Bizler sizler için varız. Sizi-bizi, hepimizi aldığımız, alacağımız tedbirler kurtaracak. Uyarılarımıza dikkate alan köyümüz halkına da teşekkür ediyorum” dedi.

   

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.