• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Mart 2020

Bağkonak’ta Haşereyle Mücadele ve Korona Önlemleri

Kış mevsiminin sonuna yaklaştığımız bugünlerde hava sıcaklığının artmasıyla birlikte ortaya çıkmaya başlayan sinek larvaları ile mücadele ve Korona Virüs hastalığına karşı önleyici temizlik çalışmalarına Bağkonak Köyümüzde de başlandı.

Cumartesi sabahından itibaren başlayan temizlik ve dezenfekte çalışmaları ile ilgili olarak ÖZYALVAÇ’a konuşan Bağkonak Köyü Muhtarı İsmail Başoda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başoda, “Yaklaşan bahar mevsimi ile birlikte ortaya çıkması muhtemel haşereler ile mücadele çalışmalarını başlattık. Köyümüzün sokaklarının, çöp konteynerlerinin rutin temizliklerini aksatmadan sürdürürken, bahar mevsiminde ortaya çıkan sinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarımızı dün de sürdürdük. Dünyanın bir çok ülkesinde görülen ve son günlerde ülkemizde de rastlanan Korona Virüs hastalığı başta olamk üzere diğer salgın hastalıklara karşı dezenfekte faaliyetimiz başladı. Sokaklar, caddeler, mahalle araları, köprüler, oyun parkı, marketler, kahvehaneler, özel işyerleri, ibadethaneler, okul ve kütüphane binamızda temizlik ve ilaçlama faaliyetlerini başlattık” dedi.

Köy halkından da bu konuda destek isteyen Bağkonak Köyü Muhtarı Başoda “Özellikle Korona Virüs hastalığına karşı çok dikkatli olmak zorunda olduğumuzun bilinci ile Muhtarlık olarak temizlik konusunda daha dikkatli davranacağız. Halkımızdan da temizlik konusunda daha dikkatli ve özenli olmaları gerektiğini anlattık, anlatmaya devam ediyoruz. Çok basit ve herkesin kolayca yapabileceği bir uygulama var, bunu herkesin yapmasını rica ediyorum, herkes evinin çevresini temiz tutarsa işimiz kolaylaşır. Herkes 10 litre suya 1 litre çamaşır suyunu karıştıracak ve bu karışımı sırt pompası ile evinin çevresine atacak, bunu önemle rica ediyoruz. Salgın hastalıkların yayılmaması için öncelikli şart temizlik, biz bunu uygulayalım, devletimiz de diğer koruyucu önlemleri alacaktır” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.