logo

07 Ocak 2024

Bağkonaklı Emine Gül İşçi, Flaman Parlamentosu’na seçildi

İlçemiz Yalvaç, mevcutta barındırdığı nüfusun birkaç katını ülkemizin ve Avrupa’nın dört bir yanında bulundurmasıyla büyük bir sosyolojik güce sahip bir şehir.

Zaman zaman, gerek ülkemizin gerekse Avrupa’nın farklı yerlerinden Yalvaçlı hemşehrilerimizin başarı haberlerini bu sayfalardan paylaşıyoruz.

Bunlardan biri de, geçtiğimiz günlerde Belçika Flaman Parlamentosu’nda yemin ederek görevine başlayan Bağkonaklı hemşehrimiz Emine Gül İşçi oldu.

Hemşehrimiz İşçi’yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Emine Gül İşçi, 1999 yılında 19 yaşındayken Gent belediye meclisine seçildi ve 2006 yılına kadar burada görev yaptı. Yarı zamanlı mesleki eğitimde gençlere rehberlik etmektedir. Ayrıca bu deneyimi, bu yasama meclisinin kalan sınırlı süresinde kendisini gençlerin fırsatlarına adamak istediği Flaman Parlamentosu’na götürmek istiyor. Gül İşçi, “Kökenleri veya sırt çantaları ne olursa olsun, genellikle yanlarında taşıyorlar. Bir program danışmanı olarak kimseden vazgeçmem. Her yeteneği takdir etmek ve her gence bir yer vermek: Flaman Parlamentosu’nda bunun için savaşacağım.” diyor.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.