• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

BAĞKONAK VEFA Sosyal Destek Grubu İşbaşında

Korona Virüs hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında 65  ve üstü yaştaki insanlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için oluşturulan VEFA Sosyal Destek Grubu Bağkonak’ta da işbaşı yaptı.

Bağkonak Muhtarı İsmail Başoda’nın verdiği  bilgiye göre, Korona Virüs salgını nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 65  yaş üstü vatandaşlarımız ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçları giderilmeye başlandı.  Muhtar Başoda,”Ülkemizi ve özellikle ileri yaştaki insanları tehdit  eden ve büyük korkuya sebep olan Korona Virüs  hastalığının önlenmesi için biz de üzerimize düşen görevleri yaptık, yapıyoruz. Temizlik ve dezenfekte çalışmalarına  köy olarak büyük önem veriyoruz, Bağkonak halkı da bu konuda oldukça duyarlı davranıyor. Tedbirler  kapsamında  sokağa çıkması yasaklanan büyüklerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için Muhtarlık olarak oluşturduğumuz VEFA Sosyal Destek Grubumuzun  çalışmalarımız  sürüyor. Onlar bizim başımızın tacı, tüm ihtiyaçlarını karşılamak bizim borcumuz. Onlar sağlık ve huzur içinde evlerinde kalsın. İnşallah alınan tedbirlerle ülke olarak bu hastalığı da yeneceğiz. VEFA Sosyal Destek Grubumuzun çalışmalarına destek vermek isteyen arkadaşlarımız varsa onları  da aramızda görmek isteriz, bu hepimizin savaşı, birlikte kazanacağız”  dedi.

Bu  arada köyün haftada bir gün kurulan pazarına gelen  satıcıların yaşlarının da kontrol edildiğini belirten Muhtar Başoda, satışı yapılan ürünlerin satış fiyatlarını da denetlediklerini ifade etti. Muhtar Başoda, çalışmalarına destek verdiği için İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine de teşekkür etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.