• MODA YAPI
  • osman-köse-ak-parti-aday-adayı
  • osman-köse

logo

Bağkonak Muhtarlığı’ndan iki örnek uygulama

Yaptığı proje ve çalışmalarla adından söz ettiren Bağkonak Muhtarlığı, iki örnek uygulamayı daha köylülerinin hizmetine sundu.

Bağkonak Muhtarı İsmail Başoda’dan alınan bilgiye göre, Bağkonak Köy Muhtarlığı olarak Okul Beslenme Desteğine pazartesi günü itibari ile başlandı. Proje kapsamında Bağkonak’ta bulunan ana sınıfı ve ilk öğretime giden öğrencilerin süt ve kahvaltı ürünlerini karşılayarak öğrencilere teslim ediliyor ve tüm öğrencilerin ücretsiz olarak düzenli beslenmesi sağlanıyor. Okul beslenmesi için hazırlanan menüde; süt sade, çilek ve kakaolu, meyve suyu, tereyağ, krem peynir, reçel 2 çeşit, fındık kreması, tahin-pekmez, helva, pop kek, ekmek-poğça-açma bulunduğu kaydedildi. Hizmetin muhtarlık tarafından doğrudan öğrencilere sunulduğu öğrenildi.

Başoda’nın verdiği bilgiye göre, 2019’dan bu yana sürdürülen cenaze hizmetlerine de bir yenilik daha kazandırıldı. 2019’dan bugüne kadar 100 km altında ücretsiz cenaze nakil hizmeti, morg ve yıkama araç ücreti, masa, sandalye temini, çay ve su gibi ikramları hiçbir ücret talep etmeden temin eden Bağkonak Muhtarlığı, yenilik olarak cenaze evlerine ücretsiz olarak yemek ikramı vermeye başladı.

Bağkonak Muhtarı Başoda, köy muhtarlığı olarak göreve başladıkları günden bu yana görevleri olan hizmetleri üretmenin yanı sıra köy halkının ihtiyacı olan sosyal hususlarda da yanlarında olduklarını belirterek, destek veren tüm hemşehrilerine de teşekkür etti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.