logo

03 Ocak 2024

Bağkonak İlkokulu’nun Atatürk büstü yenilendi

İlçemize bağlı Bağkonak Köyü’nün çalışkan muhtarı İsmail Başoda’nın girişimleriyle, köyde bulunan Bağkonak İlkokulu’na yepyeni bir Atatürk Büstü yapıldı.

Büstü Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın aracılığıyla Antalya-Döşemealtı Belediyesi’nden temin ettiklerini kaydeden Muhtar İsmail Başoda, büstün diğer işlerini muhtarlık imkanlarıyla tamamladıklarını ve okulun bahçesinde misafirlerin katılımıyla küçük bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bağkonak İlkokulu’nda yapılan mini açılış törenine Yalvaç İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Veli Kızmaz, köy halkı, öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

 

BEŞ YILDA ÜÇÜNCÜ ATATÜRK BÜSTÜ YAPILDI

Daha önce Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şube Başkanı olarak 2018’de Cumhuriyet Meydanı’na Atatürk Büstü yaptırdıklarını belirten Muhtar Başoda, “Muhtar olunca da 2020 yılında Aşağı Meydana bir büst daha yaptırdık. Şimdi de 2024’te Bağkonak İlkokulumuza Atatürk Büstümüzü yaptırmak nasip oldu. Büstün yapımına katkı sunan başta CHP Isparta Milletvekili Yalım Halıcı ağabeyime, Döşemealtı Belediyemize, katkı veren çalışma arkadaşlarım ve köylülerime, açılış törenimize katılarak bizleri onurlandıran Yalvaç İlçe Jandarma Komutanımız Üsteğmen Veli Kızmaz’a, öğretmen ve öğrencilerimize ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ederim.

Atatürk üzerine tartışmaların gündemde olduğu bu günlerde hem köyümüzün Atatürk konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösterdik hem de çocuklarımızda Atatürk sevgisinin oluşmasına vesile olmak istedik.

Atatürk, tüm Türk Milleti’nin olduğu gibi bizim de kırmızı çizgimizdir. Bundan taviz vermemiz mümkün değildir. Bir idareci olarak ona layık bir biçimde hizmet verme gayretiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İnşallah, yapılacak seçimlerin ardından da köy halkımızın teveccühü ve desteğiyle bu hizmetlerimizi daha da arttırarak sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız. Tüm köy halkıma bugüne kadar verdikleri destek için teşekkür ediyor, desteklerinin sürmesi halinde ikinci dönemimde çok daha büyük bir gayretle onlar ve köyümüz için çalışmaya devam edeceğime söz veriyorum.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.