• MODA YAPI

logo

12 Temmuz 2018

BAĞKONAK ADD’den Yeni Bir ATATÜRK BÜSTÜ

Geçtiğimiz aylarda Bağkonak ve Kuyucak köylerimizde bulunan Atatürk Büstlerini yenileyen Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi, bu kez Atatürk Büstü bulunmayan Şarkikaraağaç’a bağlı Arak Köyü’ne büst hediye etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şubesi Başkanlığı görevine geldiği yaklaşık dört yıllık süre içerisinde dernek faaliyetlerinin yanı sıra yaptığı sosyal faaliyetlerle adından söz ettiren genç başkan İsmail Başoda’nın verdiği bilgiye göre geçtiğimiz haftalarda Arak köyünden gelen talep üzerine harekete geçen Bağkonak ADD, dün çalışmalarını tamamlayarak köy meydanına yaptıkları büstü teslim etti.

BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’e HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ

Daha önce Arak köyünde bir Atatürk Büstü bulunmaması nedeniyle kendilerine gelen talep üzerine kısa zamanda çalışmaları tamamladıklarını belirten Başoda, “Bilindiği gibi son yıllarda ülkemizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve büstlerine yapılan saldırılar artış göstermişti. Biz de gerek dernek olarak gerekse Bağkonak’lı gençler olarak Atatürk’e sahip çıktığımızı göstermek, yapılan saldırılara tepkimizi göstermek için aldığımız karar gereği önce kendi köyümüzde bulunan ve zamanla yıpranmış olan büstü yeniledik, bunun ardından Kuyucak İlkokulunda bulunan Atatürk Büstünü yeniledik. Tüm saldırılara karşın, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıktık, bundan sonra da karşı çıkmaya devam edeceğiz. Dün yaptık, bugün de yaparız, yarın da yapacağız” dedi.

MİLLETVEKİLİ İRFAN BAKIR’a TEŞEKKÜR

Dernek olarak yaptıkları çalışmalar sırasında kendilerine her zaman destek olduğunu belirttiği 26. Dönem CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır’a teşekkür eden Başoda, “Isparta’yı TBMM’de başarı ile temsil eden Sayın İrfan Bakır, bizim dernek olarak yaptığımız tüm faaliyetlerimizde bizim yanımızda yer aldı. Bize her türlü desteği veren değerli insan,  Sayın Bakır bugün milletvekili olmamasına rağmen hala yanımızda ve desteğini her zaman sürdürmekte. Sayın Bakır’ın danışmanlığı görevini yapan Yalım Halıcı da bize her zaman destek oldu. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği Isparta Şube Başkanı Sayın Batuhan Güldiken de bize hep yardımcı oldu. Son olarak Ş.Karaağaç’ın Arak köyünde yaptığımız büst çalışmasına da destek veren İrfan Bakır, Yalım Halıcı, Batuhan Güldiken ve İYİ Parti Ş:Karaağaç İlçe Başkanı Cemil Çelik’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Şarkikarağaç Arak Köyü Atatürk Büstü

Yalvaç Bağkonak Köyü Atatürk Büstü

Yalvaç Kuyucak Köyü Atatürk Büstü

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.