• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Şubat 2018

BAĞKONAK ADD’den ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA

Bağkonak’lı kadınlar, Güneydoğu’da vatani görevini yapan askerlerimize gönderilmek üzere bere ve boyunluk örmeye başladılar.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bağkonak Şube Başkanı İsmail Başoda’dan alınan bilgiye göre, Bağkonak ADD’nin girişimi ile örnek bir çalışmaya imza atıldı ve özellikle doğu ve güneydoğu illerimizdeki askerlerimize gönderilmek üzere soğuk havalarda ihtiyaç duydukları bere ve boyunluklar Bağkonaklı kadınlarımız tarafından örülmeye başlandı.

Konuya ilişkin olarak ÖZYALVAÇ’a konuşan Başoda, “Yüce Türk Ordusunun gözbebeği askerlerimizin kışlık giysi ihtiyaçları için bizler de Bağkonak Köyü olarak katkıda bulunmak istedik. Bingöl ilinde bulunan Sancak Jandarma Karakolu’nda görevli askerlerimize gönderilmek üzere şimdilik 50 adet bere ve 50 adet boyunluk örülmesi için karar aldık ve hemen çalışmalara başladık. Bunun için temin ettiğimiz yün ipleri Bağkonak’lı annelerimize, ablalarımıza örmeleri için verdik. Onlar da büyük bir gayretle hemen örgüye başladılar. En kısa zamanda bitirip Bingöl’deki askerlerimize göndereceğiz. Biliyoruz ki ordumuz çok güçlüdür, askerinin her ihtiyacını karşılar. Bizim bunu yapmakta amacımız askerimize milletin onların yanında olduğunu göstermektir” dedi.

AA2

AA1

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.