• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Mayıs 2019

ATAYALVAÇ SHMYO ÖĞRENCİLERİ AFAD’DA

Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı 2. sınıf öğrencileri Ankara’ya giderek AFAD’da uygulamalı eğitime katıldılar.

İlk ve Acil Yardım öğrencileri, Mesleki Uygulama-II dersi kapsamında Öğretim Görevlisi Seda KILINÇ ve Öğretim Görevlisi Berna SERTGÖZ yönetiminde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne teknik gezi gerçekleştirdiler.

Gezi kapsamında Deprem Simülasyon Merkezinde Temel Afet Bilinci Eğitimi, Enkazda Yaralı Taşıma Teknikleri, Arama Ve Kurtarma Araçlarının Tanıtımı Ve Kullanımı, KBRN Araçlarının Tanıtımı ve Kullanımı eğitimleri AFAD yetkilileri tarafından verilirken, kurtarma köpeklerinin tatbikatı öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi ve Tırmanma Duvarı’nda uygulama gerçekleştirildi. Ayrıca AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nin kapıları öğrencilere açıldı ve 7 gün 24 saat afetlerin takip edildiği merkeze ilişkin bilgiler AFAD yetkilileri tarafından detaylı olarak sunuldu.

Öğretim Görevlisi Seda KILINÇ,‘Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nı yakından görme fırsatı yakalayan öğrencilerinin gerçekleştirilen tatbikat, eğitim ve deprem simülasyonlarıyla aktif öğrenmelerinin desteklediğini belirtti. Öğrenciler de afetlerin sıkça yaşandığı ve hasarlara yol açtığı ülkemizde okul tarafından düzenlenen bu gezinin faydalı olduğunu ifade ettiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.