• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Eylül 2018

Artık her jandarma personeli birer trafik denetçisi oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme sonucu, artık sadece Trafik Jandarma timleri değil, tüm jandarma personeli üç trafik ihlalinde denetçilik yapabilecek.

Konuyla ilgili olarak Isparta İl Jandarma Komutanı, Jandarma Albay Mustafa Özdurhan şu açıklamayı yaptı:

“Trafik kazası nedenli ölüm ve yaralanmaları en aza indirmek maksadıyla İçişleri Bakanlığının kararı gereğince “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası başlatılmıştır. Bu kapsamda; tüm kolluk personeli tarafından görev esnasında ve dışında “Seyir halinde cep telefonuyla görüşme (madde 73), Emniyet kemeri kullanmama (madde 78/1-a), Trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme/ -makas atma (madde 46/2-c” şeklindeki trafik kural ihlallerine ilişkin “Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı” düzenlenecektir.

Bu konuda vatandaşları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturulmak amacıyla yaptırılan afişler Isparta İl J. K.lığı emrinde görevli trafik timlerine (İl Merkez, Eğirdir, Yalvaç, Senirkent, Şarkikaraağaç, Sütçüler, Keçiborlu) dağıtılmıştır.

Trafik timleri tarafından yapılan trafik kontrollerinde ve köy seminerlerinde el broşürleri sürücülere dağıtılmakta, afişler ise vatandaşların görebileceği (kahvehane, benzin istasyonu vb.) yerlere asılmaktadır.

Bu maksatla; personelimiz tarafından yapılan denetimler esnasında sürücülerin trafik idari para cezasına maruz kalmamaları için gerekli hassasiyetin gösterilmesi için daha fazla kitleyi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla basın ve yayın organlarında yayınlanmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.” Uygulamadan dolayı jandarmamızı kutluyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.