• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Aralık 2020

Altın kalpli Başdeğirmen bu kez Körküler’e el uzattı

Geçtiğimiz ay, Mısırlı’da ihtiyaç sahibi ailemize el uzatarak yaşamlarını sürdürebilecekleri güzel bir ev yapımını sağlayan Isparta Belediyesi’nin altın kalpli başkanı Şükrü Başdeğirmen, bu kez de Körküler Köyümüzde ihtiyaç sahibi bir baba ile kıza yardım elini uzattı.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz aylarda bir trafik kazası geçiren ve tedavisi süren, bu kazada annesini yitiren Körkülerli bir genç kızımız ile babasının zorluklar içerisinde yaşam mücadelesi verdikleri tek gözlü evde yaşadıkları sıkıntıyı haber alan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi, konuyla ilgili olarak yaptırdıkları incelemenin ardından, Körkülerli baba kıza da yaşamlarını sürdürebilecek bir ev yapılması için çalışma başlattılar.

Körküler’de tek odalı kötü koşullardaki bir evde yaşam mücadelesi veren, aynı zamanda geçirdiği kaza nedeniyle kalça kemikleri kırılan genç kızımız ve babasını bu durumdan kurtarmak için harekete geçen Isparta Belediyesi ekipleri, Körküler’e gelerek, kız çocuğuna ait olduğu tespit edilen küçük arsaya, Mısırlı’daki planın aynısına sahip bir inşaat çalışmasına başladılar.

Temeli atılan ve çalışmaları sürdürülen inşaatın en kısa sürede bitirilerek baba kıza teslim edilmesinin hedeflendiği belirtilerek, eşya ihtiyacının temini için de çalışma yapıldığı öğrenildi.

Çok zor şartlar altında yaşama tutunmaya çalışan Körkülerli baba kıza uzatılan bu yardım eli, Başkan Başdeğirmen’e olan olumlu bakış açısını daha da arttırdı ve “Altın kalpli başkan” sıfatını fazlasıyla hak ettiğini gösterdi.

Isparta’dan 135 kilometre ötedeki Körküler’e yardım elini uzatan Başkan Başdeğirmen ve değerli eşine, Isparta Belediyesi’ne ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Sağolun, var olun Şükrü başkan…

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.