logo

Alperen Özer’den tomografi teşekkürü

Yalvaç Devlet Hastanesi’nde uzun süredir eksikliği hissedilen tomografi cihazı, nihayet bugün ilçemize getirildi ve kurulum çalışmaları başladı.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, çalışma arkadaşlarıyla birlikte Yalvaç Devlet Hastanesi Op.Dr. Ceyhun Coşkun’u ziyaret ederek, tomografi kurulum çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık üç milyonluk yatırımla hastanemize kazandırılacak olan tomografi cihazı için ihale teslim sürecinin sonuna gelindiğini ve bugün itibariyle tomografi cihazının Yalvaç Devlet Hastanesi’ne getirildiğini belirten Özer, kurulum ve onay çalışmalarının tamamlanmasının ardından cihazın önümüzdeki ay içinde hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Yalvaç’ın bütün ihtiyaçları için yakın takipte olduklarını ve birer birer sonuç aldıklarını ifade eden Özer, “Adım adım tüm taleplerimizin yerine geldiğini memnuniyetle hemşehrilerimize duyuruyoruz. Hastane ek bina inşaatımız ihale edildi, ihale süreci tamamlanmak üzere. Yaklaşık 50 milyonluk ek bina yatırımının ilçemize kazandırılması kararlı takibimiz sonucudur. Uzun süredir bölgede ihtiyaç duyulan tomografi cihazı da hastanemize teslim edildi ve kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Sağlık alanında, şu an en büyük ihtiyacımız, bazı branşlardaki uzman doktor eksikliğimizdir. Önümüzdeki hafta Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek hem ek bina ve tomografi için teşekkür edeceğiz hem de uzman doktor ihtiyacımız için sayın bakanımızın verdiği sözü hatırlatacağız. İnşallah uzman doktor eksikliğinin de giderilmesiyle Yalvaç Devlet Hastanesi, adeta bir bölge hastanesi niteliğine kavuşarak hem Yalvaç’a hem de çevre ilçelere hizmet verir duruma gelecektir. Bu hizmetlerin getirilmesinde desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya, Isparta Milletvekilimiz Sayın Recep Özel’e, Yalvaç Devlet Hastanesi Başhekimimiz Op.Dr. Ceyhun Coşkun’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Alınan bilgiye göre, bugün hastanemize getirilen tomografi cihazı gerekli kurulumların yapılmasının ardından alınacak onay işlemi sonrasında hastalara hizmet vermeye başlayacak.

Tomografi cihazının ilçemize hayırlı olmasını diliyor, katkısı olan tüm ilgililere teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.