• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Ağustos 2020

Alperen Özer’den 5’i uzman 10 doktor müjdesi

Doktor atamalarında uzun süredir istediğini alamayan ilçemiz Yalvaç’a, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer’den bugün akşam saatlerinde doktor müjdesi geldi.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Özer, girişimleri sonucunda 5’i uzman 10 doktor atamasının ilçemize gerçekleştirildiğini duyurdu.

Özer’in verdiği bilgiye göre, bugün akşam saatlerinde açıklanan Sağlık Bakanlığı 94. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kontenjanları kapsamında, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 4 tabip ve 5 uzman doktor, Yalvaç İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne 1 tabip kadrosu ayrıldı.

Özer’in verdiği bilgiye göre, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 4 tabibin yanı sıra atanacak doktorların uzmanlık branşları şöyle:

– Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı: 1,

– Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı: 1,

– Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı: 1,

– İç Hastalıkları Uzmanı: 2.

2 Eylül 2020’de çekilecek kuralar sonucu atanacak doktorların Eylül ayı içerisinde göreve başlamalarının beklendiği ifade edildi.

Doktor atamalarını değerlendiren Özer, “Bu konuda her defasında milletvekillerimize konuyu aktarıyor ve uzman doktor eksikliklerimizin tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Sağolsunlar milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz her defasında bizim taleplerimizle Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimde bulundular. Eldeki imkanlar çerçevesinde iyi bir kura dönemi oldu bizim için. Eksiklerimizin tamamının karşılanamaması da malum pandemi süreci nedeniyle oldu. Eksik doktorlarımızın da Isparta’dan gelerek hizmet vermesiyle bu eksikliği gidermeye çalışıyoruz. İnşallah bir sonraki atama döneminde de kalan branşları tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. Değerli milletvekillerimize ve sağlık bürokrasimize ilçemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz de eksikliğini hissettiğimiz branşlarla ilgili taleplerimiz saklı kalmak üzere, ayrılan kontenjanlar için siyasilerimize teşekkür ediyoruz.

 

PTT’DEKİ SORUNU GİDEREREK KADROYU TAMAMLATTIK

Diğer yandan, uzun süredir vatandaşların şikayetçi olduğu PTT’deki yetersiz personel sıkıntısının giderilmesi hususundaki girişimlerinin de sonuç verdiğini ifade eden Özer, “PTT’de kadromuz iki eksik personelle ve büyük bir özveriyle çalışıyordu. Haliyle hizmet alan vatandaşlarımız da bu durumdan yakınıyorlardı. Konuyla ilgilenen değerli milletvekilimiz Recep Özel’in PTT Genel Müdürlüğü’ndeki girişimleriyle iki personelin atamasıyla kadro tamamlandı ve PTT’deki hizmet kalitemiz arttı. Bunun için de ilçemiz adına teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.