• MODA YAPI

logo

24 Şubat 2021

Alperen Özer’den 4 doktor ataması bilgisi

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, bugün açıklanan 97. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kuraları için açıklanan münhal kadrolarda, Yalvaç Devlet Hastanesi için 4 doktor kadrosu ayrıldığı bilgisini ulaştırdı.

Özer’in verdiği bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı 97. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kuraları için açıklanan münhal kadrolarda, Yalvaç Devlet Hastanesi’ne 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı kadrosu ile 3 tabip kadrosu kontenjanı ayrıldığı öğrenildi.

Bugün açıklanan münhal kadrolar için 2 Mart Salı günü kura çekimi yapılacağı ve kura çekimi sonrasında yapılacak atamaların ardından mart ayı sonuna doğru Yalvaç Devlet Hastanesi’nde 4 doktorun göreve başlamasının tahmin edildiği kaydedildi.

 

GÖZ HASTALIKLARI UZMANI HAFTADA 3 GÜN GELECEK

Öte yandan, ilçemizde uzun zamandır kadrolu göz hastalıkları uzmanı bulunmaması nedeniyle, bu dönemki atamalarda bu branşta kadro açılması girişimleri sonuçsuz kaldı. Türkiye genelinde bu dönem oldukça az sayıda Göz Hastalıkları uzmanlığını bitiren hekim olması nedeniyle kadro açılmasının temin edilemediği öğrenildi. Bu eksikliğin giderilmesi için, Isparta’dan haftanın belirli günlerinde Yalvaç Devlet Hastanesi’ne gönderilen göz hastalıkları uzmanının geliş sayısının haftada üç güne çıkarıldığı belirtildi.

Hastanemizdeki eksik branşlarla ilgili uzman ataması için çaba ve çalışmaların da sürdüğü ifade edildi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.