• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

16 Şubat 2021

Alperen Özer: Tokmacık’a okul 2022 yatırım programında

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer, bugün haberini yaptığımız Tokmacık Köyümüzdeki okul problemi ile ilgili olarak gazetemizi bilgilendirdi.

Tokmacık’ta depreme dayanıksız olduğu için yıkılmak zorunda kalınan eski okul binasının yerine yapılması planlanan yeni okul binası için çalışmaların sürdüğünü belirten Özer, “Konuyu takip ediyoruz. Haberiniz üzerine Isparta İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yılmaz ile görüştüm. Konuyu Valimiz Ömer Seymenoğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu ile değerlendirdiklerini belirten il müdürümüz, okulumuzun 2022 yatırım programına alınacağını belirtti. Öncelik sırasına konulan okullarımızın yapımı için Tokmacık’ın önemli olduğu ifade ettik, kendileri de sağolsunlar, bu konudaki hassasiyetin farkında olduklarını ifade ederek, okulun 2022 yılı yatırım programına alınarak 2023’te hizmete açılabileceğini belirtti. Konuyu takip etmeye devam edeceğiz. İmkanlar çerçevesinde, Yalvaç’taki eğitim kurumlarının tüm eksikliklerinin giderilmesi için çaba göstermeye devam edeceğiz. Konuyla ilgili hem Yalvaçlı hem de Tokmacıklı hemşehrilerimizi bu şekilde bilgilendirerek, sorunların takipçisi olduğumuzu ifade etmek isterim.” dedi.

Biz de hassasiyeti için Özer’e teşekkür ediyor, yatırımın daha öne alınabilmesi için gerekli girişimlerin gerçekleştirilmesini diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.