• MODA YAPI

logo

27 Mayıs 2022

Alperen Özer: CHP yalan ve iftira siyasetine devam ediyor

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı tarafından M.Necati Akel Yatılı Bölge Ortaokulu Pansiyonu’nda katıldıkları iftar yemeği ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasına cevap verdi.

CHP’nin bilinen yalan ve iftira siyasetine devam ettiğini belirten Özer, “CHP genelde de yerelde de halkı yanıltarak siyaset yapma anlayışına ne yazık ki devam ediyor. Bizim hassasiyetimizle ilgili bilgi almalarına rağmen yalana sığınarak siyaset yapmaları acziyetlerini gösteriyor.” dedi.

Özer, açıklamasında şunları söyledi:

“CHP Yalvaç İlçe Başkanı, bize haram yediğimizi, vatanın milletin hakkını yediğimizi söylemiş.

Bizim o günkü etkinliğimizde 20 kişilik yemek parası ödendi, okula bağışta bulunuldu. Hiçbir şekilde okulun parasından, okulun bütçesinden yemek yemedik.

CHP İlçe Başkanı, konuyla ilgili olarak Yalvaç Milli Eğitim Müdürümüzden bilgi talep etmiş ve bizim bu hassas davranışımızla ilgili olarak bilgilendirilmiş. İlçe başkanı sanki bu bilgiye sahip olmasına rağmen, bu bilgiyi almamış gibi vatandaşı yanlış bilgilendirerek bize iftira etme yolunu seçmiştir, bu ayıbını toplumun vicdanına bırakıyorum.

O gün yenen yemeğin ödemesinin yapıldığı tarihiyle, sayısıyla, miktarıyla makbuzlarımız elimizde, gerçeği öğrenmek istiyorsa sayın başkana gösterebiliriz.

Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri aşağılayan bir açıklama yapan bir genel başkanın ilçe başkanından da ancak bu şekilde hareketler beklenirdi. Toplumu devamlı yanlış bilgilendiren, toplumu farklı yönlendiren açıklamalar geliyor sürekli ilçe başkanından.

Biz çok hassas bir tavırla paramızı ödedik, oradaki öğrencilere hiçbir siyasi propaganda yapmadık. Oradaki öğrencilerimizle öyle keyifli vakitler geçirdik, çok güzel moral verdik, çok güzel motivasyonlarını sağladık, tecrübelerimizle, güzel muhabbetimizle, sohbetimizle. Asla tek bir siyasi propaganda yapmadık.

Biz bu kadar hassas davranmışken, bu kadar ince düşünürken, CHP ilçe başkanı da bunu biliyorken, bilmezlikten gelip gerçekleri bu şekilde çarpıtmasını, bu zihniyetin doğruları çarpıtmasını, toplumun vicdanına bırakıyorum.

Daha birkaç gün önce, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftiralarla dolu açıklamalarının ardından ilçe başkanının aynı yolu izleyerek yalan ve iftiralarla dolu açıklama yapmaya devam etmesi, şunu akıllara getirmiştir: Daha muhalefet yapmayı beceremeyen bu zihniyet, maazallah iktidara gelirse ülkemizin hali nice olur?

Milletimizi, vatandaşlarımızı bu şekilde bilgilendirmek istiyorum, bunlar yalan ve iftira siyasetine devam ediyorlar. Bürokrasiyi tehdit eden, öğretmenlerimizi aşağılayan, öğretmenler gününde siyasi iradesini ortaya koyan öğretmenlerimize öğretmen demem diye aşağılayan bir zihniyetin açıklamalarına cevap vererek vatandaşımızı meşgul etmek istemezdim. Bu açıklamayı da, bunları muhatap alarak açıklama yapmak için değil de, değerli kamuoyumuzun doğru bilgilenmesi amacıyla yapma ihtiyacı duydum. Millet bizi de bu zavallı zihniyeti de bilir ve Allah’ın izniyle bunlara fırsat vermemiştir, vermeyecektir. Kamuoyunu saygıyla bilgilendirir, çocuklarımızın, eğitimimizin daha iyi olması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğimizi de ifade etmek isterim.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.