• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Aralık 2020

Ali Arı: “Ortaklar boş müjde verirken var, hizmete gelince yok”

Hastanede Doktor ve Cihaz, PTT’de Personel Sıkıntısı…

Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen sorunlarını sıralayarak konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı “Doktor sıkıntısı ilçemizin uzun yıllardır devam eden bir sorunudur, gelen birçok değerli doktor, kısa bir süre görev yaptıktan sonra Yalvaç’tan çeşitli nedenlerle ayrılıyor. Neden doktorlarımıza sahip çıkamıyoruz? Bugün itibariyle Yalvaç Devlet Hastanesi’nde Göz, Kadın Doğum, Radyoloji ve Nöroloji alanlarında doktor yok. Hastanemizdeki tomografi, MR başta olmak üzere çok önemli cihaz eksiklikleri neden yıllardır giderilemiyor?

İlçemizin acil giderilmesi gereken başka bir sorunu PTT’deki personel eksikliğidir. Koskoca Yalvaç ve köylerine hizmet veren Yalvaç PTT’si iki elin parmaklarını geçmeyen personel ile idare edilmeye çalışılıyor. İktidar partisi ilçe başkanı da kalkıp diyor ki ‘müjde.. müjde.. PTT’ye iki personel geldi’… İki personel geldi ama eldeki bir personel de gitmiş, bunu müjde olarak niteliyorlar.

Toplu Konut sıkıntısı hepimizin bildiği bir konu, ancak burada ne iktidardan ne de belediyeden bu konuda da her hangi bir çaba yok, Cumhur İttifakı ortakları boş müjde verirken varlar, ancak hizmete gelince ortada yoklar.” dedi.

 

Yalvaç Esnafı Ekonomik Olarak Çok Zorda

Yalvaç’ın ekonomik olarak zor durumda bulunduğunu belirten CHP’li Arı, “Bugün Yalvaç çok ciddi anlamda ekonomik sıkıntıda, özellikle esnafımız çok zor durumda, buna karşı herhangi bir önlemi var mı iktidar partisi ya da iktidar ortağı partiye mensup olan belediyemizin?

Bu ekonomik sıkıntı içinde ayakta kalabilme savaşı veren insanlarımıza özellikle esnafımıza bir yük de belediyemiz bindirmiş, başta dükkan kiraları olmak üzere tüm belediye gelirlerine %10 zam yapmıştır. Böyle bir ortamda zam yapılması doğru değildir. Belediyemizin bu yanlıştan dönmesini diliyoruz” dedi.

 

İşyeri Kapatılan Esnafa Belediye Destek Versin…

Arı, ayrıca Covid-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz günlerde yeniden işyeri kapatılan ve dolayısıyla işini kaybeden esnafa öncelikle belediyenin sahip çıkmasını ve destek olmasını istedi.

 

Başta OSB Olmak Üzere Yalvaç Sorunlarına Duyarsız Kalmayın…

Organize Sanayi Bölgesi konusunda neden ilerleme sağlanamadığını soran CHP İlçe Başkanı Arı “OSB yaklaşık 20 yıl önce başlayan ancak hala bir arpa boyu yol alınabilmiş. Buna rağmen sayın OSB’ ye önem veren Kaymakamımızın da girişimleriyle geçtiğimiz günlerde “Belediye-Özel İdare ve Ticaret Odası”nın girişimleriyle başlayan altyapı faaliyetleri neden durdurulmuştur.

OSB’nin faaliyetlerinin yeniden başlaması için iktidar partisi ve belediye neler yapmaktadır? Bunları bilmek Yalvaç halkının hakkı değil midir?

Saadet Partisi İlçe Başkanımız sayın Aksoy’un önerisini destekliyoruz, gelin Yalvaç’ın sorunlarını iktidarı-muhalefeti-belediyesiyle hep bir arada oturalım konuşalım, hepimiz de buna katkı verelim, unutmayalım ki Yalvaç hepimizin.

Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen sorunları için sizden biraz daha duyarlılık bekliyoruz.” diyerek Ak Parti MHP ilçe başkanlarına çağrıda bulundu.

 

Covid-19 İçin Belediye Çalışma Yapmalı…

Belediyenin Covid-19 salgınının başlangıcında yaptığı başarılı çalışmaların yeniden başlatılması gerektiğini de ifade eden Arı, “Salgının yeniden hız kazandığını görüyoruz, belediyemizin daha önce yaptığı gibi dezenfekte çalışmalarına devam etmeli, vatandaşlarımıza maske ve dezenfektan dağıtımı yapması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.