• MODA YAPI

logo

13 Haziran 2021

Alemdar İlkokulu’ndan bu yıl 4 eğitim projesi

Alemdar İlkokulu, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında uygulanan 4 ayrı eğitim projesiyle, öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sundu.

Okuldan verilen bilgiye göre, bu yıl içinde uygulanan 4 proje şöyle:

Unity in Diversity:Dynamic English  : Projesine okulumuz İngilizce öğretmeni Lütfiye Şeyma ÜNAL önderliğinde  kurucu ortak olarak katılmıştır. Proje ortakları; Azerbaycan, Ukrayna, Portekiz, Yunanistan, İspanya, Litvanya, Sırbistan ve Türkiye’den diğer okullar. Projenin amacı çocukların web2.0 araçlarını etkin bir şekilde kullandıkları işbirlikçi aktivitelerle kültürler arası aktarım sağlamak olmuştur.
Proje sonucunda öğrencilerimiz İngilizce derslerinde öğrendikleri kalıpları yaparak yaşayarak kullanma fırsatı bulmuş ve yabancı arkadaşlar edinmişlerdir.

 

Karagöz Hacivat ile Eğitimde Oyunlaştırma : Projesine okulumuz sınıf öğretmeni Ömer TOKAY önderliğinde katıldık Projemizde öğrencilerimizle Karagöz Hacivat figürleri yaptık, ayrıca metinler yazıp milli ve manevi değerlerimizi pekiştirdik. 12 Mart- 18 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs Dünya Su günü değerler eğitimi ile ilgili konuları işledik.

 

Parlayan Zekam Parlayan Geleceğim : Projesine okulumuz sınıf öğretmeni Ömer TOKAY önderliğinde katıldık. Zeka oyunları ile ilgili etkinlikler yaptık. Her iki projede Web 2.0 araçları tanıdık ve kullandık. Ayrıca velilerimize ve öğrencilerimizle uzman konuklar ile söyleşi yaptık. Projede tüm hedeflere ulaştık.

 

 

Bir Damla da Sen Ol : Tüm insanlığa örnek olması gereken bu proje, Alemdar İlkokulu adına 1/B sınıfı öğrencileri ile beraber Dilek ÇELİK öğretmenimiz rehberliğinde ilerlemiştir. 10 Türkiye, 6 Yurtdışı ortaklığı ile yürütülen Bir Damla da Sen Ol Projesi, öğrencilerimize ve çevremize hızla tükenen su kaynaklarını korumayı, su bilinci oluşturup su tasarrufu yapmayı ve bireysel olarak herkesin suya katkı sağlamasını amaçlamış ve bu hedef çerçevesinde birçok etkinlik gerçekleştirerek büyük bir farkındalık oluşturmuştur. Proje büyük bir öğretmen öğrenci zoom toplantısı ile final yapmış ve başarıyla sonlandırılmıştır.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.