• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Kasım 2016

AKŞEHİR’de Eski Hastane Binası Faaliyete Geçiriliyor

aksehir_eski_hastane

 

Yalvaç’ta yıllardır atıl durumdaki iki eski hastane binasının akibeti belirsizliğini korurken komşu ilçe Akşehir’de eski hastane binası tekrar halkın hizmetine sunulacak.

Yalvaç’ta Hıdırlık mevkiindeki yeni hastane binasının 2013 yılı sonunda tamamlanmasıyla 2014 yılı başında buraya taşınan Yalvaç Devlet Hastanesi ile Doğum ve Çocuk Bakımevi binaları yaklaşık iki yıldır kaderine terkedilmiş durumda beklerken komşu ilçe Akşehir’den gelen haber dikkatleri yine buralara çekti.

Alınan bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı’nca Eski Akşehir Devlet Hastanesi ek binasında yapılan tadilat sonrası Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılırken, Akşehir Belediyesi ve bir özel kuruluş işbirliği ile Eski Hastane C blokta yapılan tadilat sonrası ise İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Kanser ETT – Eğitim Merkezi ve Sağlıklı Yaşam Merkezi hizmet vermeye başlayacak.

Akşehir Pervasız Gazetesi’nin haberine göre, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Eski Akşehir Devlet Hastanesi Ek Binasında Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan tadilat çalışması ile yine Eski Akşehir Devlet Hastanesi C Blokta Akşehir Belediyesi ile Akyem Şirketi tarafından yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Akkaya’nın incelemelerine İl Halk Sağlığı Kanser Şube Müdürü Dr. Seyfettin Abuoğlu, İlçe Halk Sağlığı Müdürü Dr. Nureddin Hamad, Ağız ve Diş Sağlığı İlçe Polikliniği Sorumlu Hekimi Yasin Nuri Ülkü ve Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük de eşlik etti.

Bir ay içinde Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hizmete geçecek

İlk olarak Eski Akşehir Devlet Hastanesi Ek Binasında, Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan tadilat çalışmasını inceleyen Başkan Akkaya yaptığı açıklamada “Daha önce burada faaliyet gösteren devlet hastanemizin ek binasındayız. Burada şu anda Sağlık Bakanlığı’mızca tadilat çalışmaları devam ediyor. İnşallah bu ay sonunda çalışmaların tamamlanması hedefleniyor. Tamamlanmasından sonra Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak burası hizmet vermeye başlayacak. 15 diş tabibimiz burada bütün laboratuvarlarıyla beraber hizmet verecektir. Sağlık Bakanlığımızın yatırım programı dahilinde; İnşaat maliyeti 1 Milyon TL olan binaya artı yeni cihazlar ve donanımlarla beraber 1 Milyon TL’de ona harcanacak toplamda 2 Milyon TL’lik yatırımla bu ek bina Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak Akşehir’imize kazandırılmış olacaktır. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin şimdiden Akşehir halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Akşehir Belediyesi – AKYEM İşbirliği ile Tadilat

Başkan Akkaya ve beraberindekiler buradaki incelemelerin ardından Eski Akşehir Devlet Hastanesi C Blokta Akşehir Belediyesi ile Akyem Şirketi tarafından yapılan tadilat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Akkaya burada yaptığı açıklamada “Daha önce Akşehir Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binamızın C Blok bölümündeyiz. Burada da Akşehir Belediyemiz önderliğinde AKYEM şirketimizin desteğiyle, tadilat çalışmalarına destek veriyoruz. Tadilat sonrası yeni bir İlçe Sağlık Müdürlüğü binamız yapılana kadar Sağlık Müdürlüğümüz bu binada hizmet verecektir. Ayrıca yine Toplum Sağlığı Merkezi burada hizmet verecek. Yine Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi burada hizmet verecek. Birde en önemlisi Akşehir’de ilk defa açılacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi Birimi yine burada hizmet verecek. Dolayısıyla bu binada İlçe Sağlık Müdürlüğümüzle beraber 4 birim hizmet vermiş olacaktır. Ben bu vesileyle bize destek veren AKYEM şirketimize teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları yürüten Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekibimize de teşekkür ediyorum. Tadilat çalışmalarının bitmesiyle Halk Sağlığı Müdürlüğümüze burayı teslim edeceğiz. Sanıyorum eş güdümlü olarak yan taraftaki Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizle beraber Akşehir halkımızın hizmetine açmış olacağız. Ben şimdiden burası için de hayırlı olmasını temennisinde bulunarak güzel hizmetleri Akşehir’imize sunmasını diliyorum” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.