• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Eylül 2021

Akşehir Devlet Hastanesi’nde doktor sayısı 70’e ulaştı

Akşehir Pervasız Gazetesi’nin haberine göre, komşu ilçemiz Akşehir’de Devlet Hastanesi’ndeki doktor sayısı 70’e ulaştı.

Gazetenin haberine göre, kurumlararası atama kapsamında 1 göz hastalıkları uzmanı ile 100. dönem mecburi hizmet atamasında ise 1 genel cerrahi uzmanı, 1 dahiliye uzmanı ve 8 pratisyen hekim olmak üzere toplam 11 hekim, Akşehir Devlet Hastanesi’ne atandı.

Erzurum Oltu ilçesinde görev yapan Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kamile Öter, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Halil Kirazlı ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Uğurcan Coşar ile Pratisyen Hekimler Dr. Ömer Faruk Çelik, Dr. Ahmet Kaya, Dr. Burak Özbey, Dr. Fatih Erkan Akay, Dr. Fatime Ergül, Dr. Hüsamettin Tunçez, Dr. Oğuzhan Kesgin ve Dr. Sedanur Yayla, atamaları yapılan doktorlar oldu.

Gerçekleşen son atamalarla birlikte, Akşehir Devlet Hastanesi’nde hizmet veren doktor sayısı; 44’ü uzman ve 26’sı pratisyen olmak üzere 70’e yükseldi. Atanan hekimlerin, resmi süreleri ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Ekim ayının ilk haftası itibariyle görevlerine başlayacakları bildirildi.

 

AKŞEHİR’DE 44 UZMAN, YALVAÇ’TA 16 UZMAN HEKİM

Akşehir Devlet Hastanesi’nde 44 uzman hekimle hizmet verilirken, Yalvaç Devlet Hastanesi’nde bu sayı ne yazık ki 16. Bunların yanında Akşehir’de 26 pratisyen hekim görev yaparken, Yalvaç’taki hastanemizde 8 pratisyen hekim görev yapıyor.

Diğer yandan, Akşehir’de ayrı bir sağlık kurumu olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 20 Diş Hekimi ile hizmet verilirken, Yalvaç’ta hastanemizin Diş Kliniği’nde 5 Diş Hekimi ile hizmet veriliyor.

Bilindiği gibi, Akşehir’deki bu iki kamu hastanesinin yanı sıra bir de özel hastane ile hizmet veriliyor.

Yalvaç’ta beş branşta uzun süredir hiç uzman doktor bulunmazken, Akşehir Devlet Hastanesi’nde aynı branşlarda toplam 10 uzman doktorla hizmet veriliyor. Yalvaç’ta uzun süredir hiç uzman doktor atanamayan Radyoloji alanında Akşehir Devlet Hastanesi’nde 3 uzman doktor, Göz Sağlığı ve Hastalıkları alanında Akşehir’de 2 uzman doktor, Ortopedi ve Travmatoloji alanında Akşehir’de 2 uzman doktor, Üroloji alanında Akşehir’de 2 uzman doktor, Nöroloji alanında Akşehir’de 1 uzman doktor ile hizmet veriliyor.

Yalvaç’ın sağlık alanındaki hizmetlerden yararlanma konusundaki bu üzücü tablosunun bir türlü çözülememesi, milletvekillerince verilen uzman doktor atama sözlerinin bir türlü yerine getirilememesi halkımız tarafından tepkiyle izlenmeye devam ediyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.