logo

27 Haziran 2024

AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HARİKA ŞENLİK PROGRAMI

Akşehir Belediyesi, 65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği Programı’nı açıkladı.

5-10 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak şenlikte konserlerden tiyatro gösterilerine, sergilerden kültürel etkinliklere harika bir program Akşehir ve bölge halkının beğenisine sunuldu.

İşte o harika ve dolu dolu program:

65.ULUSLARARASI AKŞEHİR NASREDDİN HOCA ŞENLİĞİ PROGRAMI

5 TEMMUZ 2024

10.30 Geleneksel Dellalın Halkı Şenliğe Çağrısı
(Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri)
Şenlik Proğramının Halka Dağıtımı
(Nasreddin Hoca’nın Çömezleri)
Yer: Akşehir Sokakları
15.30 Nasreddin Hoca’yı Şenliğe Çağrı
Temsili Nasreddin Hoca:
“İlker AYRIK”
Yer: Nasreddin Hoca Türbesi
16.00 Maya Çalma Töreni
Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Akşehir Çayı
17.00 Şenlik Korteji Yürüyüşü
(Akşehir Belediyesi Bando Takımı)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Meydanı Değirmen Sokak)
18.30 Sergi ve Sanat İşliklerinin Açılışı
Yer: Gazi Okulu, Tarihi Kilise, Yukarı Hamam
19.00 Paramotor Gösterisi
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi
20.30 Resmi Açılış Töreni
Sunucu: Emre ÇALTILI
– Saygı Duruşu
– İstiklâl Marşı
– Protokol Konuşmaları
Altın Eşek Ödül Töreni:
Müjdat GEZEN
Erdoğan ÖZBAKIR
Oleksiy KUSTOVSKY
Yer: Açık Hava Tiyatrosu
21.30 Tiyatro
“Bir Baba Hamlet”
Şevket ÇORUH
Günay KARACAOĞLU
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

6 TEMMUZ 2024

10.30 Atölye Çalışması
Karikatürcüler Derneği
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

11.00 Çocuk Tiyatrosu
“Rumi ve Yaşlı Aslan”
(Dream Team Academy Theatre)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

11.30 Resim Çalıştayı
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Parmak Kukla Atölyesi, Bez Çanta Boyama, Mask, Oyuncaklı Şeffaf Sabun,
Ahşap Boyama)
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
“Burcu Totan Düşleyen Çocuklar Atölyesi (8-12 yaş grubu)”
Yer: Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Drama Çalışması)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

14.00 Çocuk Tiyatrosu
“Rumi ve Yaşlı Aslan”
(Dream Team Academy Theatre)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

15.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

16.00 Mizah Söyleşisi
Müjdat GEZEN – Deniz ZEYREK – İlker AYRIK
Yer: Hıdırlık

17.00 Nasreddin Hoca ile Bir Gün (17.00-19.00)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

18.30 Didem Zeybek Masterclass Zumba Etkinliği
Yer: Cumhuriyet Meydanı

19.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Ahmet ÇUHACI Şarkıları
Semih TAYTAK (Arasta Belgeseli Gösterimi)
Dr. A. Nuri KÖKSAL (Şiir Dinletisi)
Konuk Sanatçılar:
Melihat GÜLSES
Coşkun DEMİR
Şehabettin GENÇ
Hacer YILDIRIM
Grup Dünyanın Ortası
“Ahmet Çuhacı Anısına Şiir Sergisi”
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

21.00 Konser
“Grup GARADÜZEN”
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Konser
Sunum: Ceyhun FERSOY
“GAZAPİZM”
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

7 TEMMUZ 2024

08.00 Trap Atışı Elemeler
Yer: Alanyurt Mahallesi

10.30 Atölye Çalışması
Karikatürcüler Derneği
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

11.00 Çocuk Tiyatrosu
“Uyuyan Güzel”
(Dream Team Academy Theatre)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

11.30 Resim Çalıştayı
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Parmak Kukla Atölyesi, Bez Çanta Boyama, Mask, Oyuncaklı Şeffaf Sabun,
Ahşap Boyama)
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Drama Çalışması)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

13.00 Atölye Çalışmaları
“Burcu Totan Düşleyen Çocuklar Atölyesi (8-12 yaş grubu)”
Yer: Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi

14.00 Çocuk Tiyatrosu
“Uyuyan Güzel”
(Dream Team Academy Theatre)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

16.00 Trap Atışı Finali
Yer: Alanyurt Mahallesi

16.00 Bahar ŞAHİN Halkoyunları Atölye Çalışması
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

17.00 Nasreddin Hoca ile Bir Gün (17.00-19.00)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

17.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Doğrugöz Mahallesi

18.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Hıdırlık

18.30 Zumba Etkinliği
Yer: Cumhuriyet Meydanı

20.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

20.30 Konser
“Cem Karaca ve Barış Manço Şarkıları”
Göksel DOĞANÇAY
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Türk Sanat Müziği Konseri
Melihat GÜLSES
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

21.00 Tek Kişilik Gösteri
“Cumhuriyet Yolunda Akşehir”
Sunay AKIN
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

8 TEMMUZ 2024

11.00 Çocuk Tiyatrosu
“Kartondan Hayallerim”
(Tatlı Çocuklar Tiyatrosu)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

11.30 Resim Çalıştayı
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Parmak Kukla Atölyesi, Bez Çanta Boyama, Mask, Oyuncaklı Şeffaf Sabun,
Ahşap Boyama)
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
“Burcu Totan Düşleyen Çocuklar Atölyesi (8-12 yaş grubu)”
Yer: Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Drama Çalışması)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

16.00 Söyleşi
“Kökleri Mâzîde Dalları Atîde Bir Bilim Adamı: Süheyl Ünver’in Gözünde
Akşehir”
Doç. Dr. Ali KOZAN
(Samsun Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi)
Yer: Gülmece Parkı

16.00 Bahar ŞAHİN Halkoyunları Atölye Çalışması
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

16.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Yazla Mahallesi

16.30 Çocuk Tiyatrosu
“Kartondan Hayallerim”
(Tatlı Çocuklar Tiyatrosu)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

17.00 Nasreddin Hoca ile Bir Gün (17.00-19.00)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

18.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Gazi Parkı

20.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

20.30 Konser
“Operanın Kadınları”
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

21.00 Konser
Sunum: Ceyhun FERSOY
“VOLKAN KONAK”
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

9 TEMMUZ 2023

11.30 Resim Çalıştayı
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

11.00 Çocuk Tiyatrosu
“Ayıcığın Sürprizi”
(Tatlı Çocuklar Tiyatrosu)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Parmak Kukla Atölyesi, Bez Çanta Boyama, Mask, Oyuncaklı Şeffaf Sabun,
Ahşap Boyama)
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Drama Çalışması)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

16.30 Çocuk Tiyatrosu
“Ayıcığın Sürprizi”
(Tatlı Çocuklar Tiyatrosu)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

17.00 Nasreddin Hoca ile Bir Gün (17.00-19.00)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

18.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Hıdırlık

20.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Konser
Opera Gala Gecesi
“Burcu SOYSEV – Alp KÖKSAL – Berk ÖZBEK – Esen DEMİRCİ – Paolo
VİLLA”

Yer: Akşehir Kültür Merkezi
21.00 Konser
“Mehmet & Enes KILINÇ”
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Konser
Sunum: Ceyhun FERSOY
“Aleyna TİLKİ”
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

10 TEMMUZ 2023

11.00 Çocuk Tiyatrosu
“Define Nerede?”
(Tiyatro Oksijen)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

11.30 Resim Çalıştayı
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Parmak Kukla Atölyesi, Bez Çanta Boyama, Mask, Oyuncaklı Şeffaf Sabun,
Ahşap Boyama)
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

13.00 Atölye Çalışmaları
(Drama Çalışması)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

14.00 Panel
“Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılında Çağdaş Türk Sanatı”
“Nasreddin Hoca Atatürk ve Sanat”
Yer: Tarihi Kilise

15.00 Sergi Açılışı
“Resim Çalıştayı”
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

16.00 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

16.30 Çocuk Tiyatrosu
“Define Nerede?”
(Tiyatro Oksijen)
Yer: Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi

17.00 Nasreddin Hoca ile Bir Gün (17.00-19.00)
Yer: Nasreddin Hoca Mizah Yolu (Çınaraltı Camii Meydanı)

19.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Dudu Kadın Çarşısı

20.30 Yerli ve Yabancı Halk Dansları Gösterileri
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Konser
Dünyadan Kadın Sesleri
“Zeynep Betül AKYILDIZ”
(Kadınlara Özel)

Yer: Akşehir Kültür Merkezi
21.00 Konser
“Erkan SANDIK – SONDUROCK”
Yer: Cumhuriyet Meydanı

21.00 Konser
Sunum: Ceyhun FERSOY
“Pamela – Ümit BESEN”
Yer: Açık Hava Tiyatrosu

 

SERGİLER

– Fotoğraf Sergisi
“10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması – Emek ve İnsan”
Akşehir Belediyesi – Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği (AKFAD)
Yer: Tarihi Kilise

-Fotoğraf Sergisi
“Süheyl Ünver’ in 1956 ve 1964 Yılı Akşehir Seyahati İzlenimleri”
Doç. Dr. Ali KOZAN
(Samsun Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi)
Yer: Gülmece Parkı Kafeteryası

-Fotoğraf Sergisi
‘’Sende de Bende de Anısı Var’’
’’Akşehir’in Hafızası Kültür ve Turizm Sergisi’’
Fikri ER (Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği Katkılarıyla)
Yer: Yukarı Hamam

– Karikatür Sergisi
“Ödüllü Karikatürler” ‘’Nasreddin Hoca Figürleri’’
Karikatürcüler Derneği
Yer: Akşehir Kültür Merkezi

-Gravür Sergisi
‘’Ecce-Home’’ ‘’İşte İnsan’’
Yer: Tarihi Kilise

-Minyatür Sergisi
‘’Nasreddin Hoca Manzum Fıkraları ile Minyatürler’’
Destegül Güzel Sanatlar Derneği
Yer: Yukarı Hamam

-Resim Sergisi
‘’Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Uluslararası Ressamlar Buluşması’’
Yer: Tarihi Kilise Bahçesi

-Yağlı Boya Resim Sergisi
“Fırçanın Gizemi”
Ayşen COŞAR
Yer: Yukarı Hamam

-Resim Sergisi
Arife YALLAGÖZ ŞEN
Yer: Yukarı Hamam

-Kırkyama Sergisi
Zülfiye KAÇAR
Yer: Tarihi Kilise

-Tezhip, Ebru, Hat, Çini Sergisi
‘’Nasreddin Hoca Anısına’’
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk
Sanatları Bölümü Öğretim Elemanları Sergisi
Yer: Yukarı Hamam

-Şiir Sergisi
‘’Ahmet Çuhacı Anısına Şiir Sergisi’’
Yer: Akşehir Kültür Merkezi (Fuaye Salonu)

SUNUCU: CEYHUN FERSOY

 

YERLİ VE YABANCI HALK DANSLARI

Bursa Prusa Sanat Gençlik ve Spor Kulübü
Denizli Destan Dans ve Sanat Merkezi
Gaziantep Kültür Sanat Kulübü
Giresun Halk Eğitim Merkezi
İzmir Kordon Folklor Araştırma Spor Kulübü
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İyte) Halk Dansları Topluluğu
Zonguldak Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Topluluğu
Arnavutluk
Gürcistan
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Makedonya
Sırbistan

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.