• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Ekim 2018

Ak Parti’li Kadınlardan Konya Gezisi

Ak Parti’li kadınlar tarafından geçtiğimiz hafta sonu Konya gezisi düzenlendi. AK Parti Yalvaç Kadın Kolları Başkanı Nursel Küçük, Yalvaç’lı kadınların Konya’ya yaptıkları gezi hakkında çeşitli açıklamalar yaptı.

Gezinin Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları Koordinatörü Zeliha Akgün’ün organizasyonu ve Kadın Kolları Seçim İşleri Başkanı Selma Akel’in de desteğiyle düzenlendiğini bildiren Küçük, gezide ilk olarak tarihi ve turistik yerleri ziyaret ettiklerini belirtti. Küçük’ün verdiği bilgiye göre, Yalvaç’lı kadınlar gezileri sırasında Yalvaç’ın damadı olan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve eşi Neriman Hançerli’yi de ziyaret ettiler.

Yalvaç’ın gelişimine katkıda bulunmak için bu tür geziler sürecek

Gezi sırasında gördükleri belediyecilik ve şehircilik çalışmalarından çok etkilendiklerini aktaran Küçük, Yalvaç’ı daha yaşanabilir, göç veren değil Türk ekonomisine katkısı bulunan, adını kültür, turizm, ekonomi, eğitim ve benzeri alanlarda duyuran bir ilçe yapabilmek adına çalışmalar yapmak için bu tür gezi ve işbirliklerinin gerekliliğine inandığını da ifade ederek şunları söyledi:

Yalvaç’ın Damadı Karatay Belediye Başkanı Hançerli’ye Teşekkür

“Ak Parti Yalvaç Kadın Kolları olarak Koordinatörümüz Zeliha Akgün organizasyonunda, Kadın Kolları yönetimimizden Seçim İşleri Başkanımız Selma Akel’in de desteğiyle hazırladığımız Konya gezimize  Japon Kyoto Parkı’nda yaptığımız kahvaltının ardından Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisimizin ev sahipliğinde Tropikal Kelebek Bahçesi, Mevlana Türbesi ve İstiklal Harbi Şehitliği, Konya’nın ilk ve tek hayvanat bahçesi olan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesini, Karatay Belediyesi Şehir Parkı, 5000 yıllık tarihe tanıklık eden Sille ziyaret edilmiş, Novada Alışveriş Merkezi ve son olarak da Meram Bağları’nda dinlenerek Konya gezimizi sonlandırmış bulunuyoruz. Gezi programımızda bizleri yalnız bırakmayarak eşlik eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin değerli eşi Neriman Hanımefendi ve Karatay Belediyesi Kent Konseyi Kadın Kolları‘nın değerli mensuplarına ve bizleri Akyokuş Seyir Tepesinde misafir eden Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli beyefendiye misafirperverlikleri, ilgi ve alakaları için teşekkür ediyoruz.

Kadın, her türlü eğitimi, yenilikleri görerek dünya görüşünü ve ufkunu genişletmeli

Gelişim ve değişime son derece açık olan bir iktidar partisinin mensupları olarak toplumun en küçük yapı taşı olan ailede annenin dolayısı ile kadının her türlü eğitime, kendini geliştirmeye, yenilikleri görerek dünya görüşünü ve ufkunu geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. ”Bir kadın değişir, dünya değişir“ mottosu ile hareket ediyoruz. Her şeye rağmen her yerde var olmaya, bir olmaya, beraber daha da güçlü olmaya sevgiyle, çoğaltarak, üreterek aydınlık yarınlara yürüyeceğiz.

Bu tür gezi ve işbirliklerinin gerekliliğine inanıyoruz

AK Parti Yalvaç Kadın Kolları olarak bu gezimizde gördüğümüz Belediyecilik ve Şehircilikten etkilendiğimizi söylemeden geçemeyeceğim. Yalvaç’ımızı daha yaşanabilir, göç veren değil Türk ekonomisine katkısı bulunan, adını kültür, turizm, ekonomi, eğitim ve benzeri alanlarda duyuran bir ilçe yapabilmek adına çalışmalar yapmak için bu tür gezi ve işbirliklerinin gerekliliğine inanıyor ve devamının geleceğini bildirmek istiyorum.

Kadının varlığı siyasetin içinde de hayatın içinde de yadsınamaz

“Vatana hizmet Hakk’a hizmettir” inancı içinde biz Yalvaç’lı AK Kadınlar olarak bu doğrultuda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Siyasetin içinde, hayatın içinde var olduğumuz gibi yadsınamaz Kadın gücünün özellikle önümüzdeki seçim sürecinde de varolmaya devam edeceğini belirtmek isterim”.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.