• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Kasım 2018

Ak Parti’de Aday Adaylığı Süreci Başladı… İlk Başvurular Hüyüklü’den

Yalvaç’a bağlı Hüyüklü Kasabası Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapan ilk isimlerden biri olan Ak Parti’li Mehmet Bildiren iddialı açıklamalar yaptı.

Bugün öğle saatlerinde Ak Parti İlçe Teşkilatına giderek aday adaylığı için gerekli evrakları parti yetkililerine teslim eden Mehmet Bildiren, başvuru sonrası gazetemize yaptığı açıklamada seçim çalışmaları ve Hüyüklü için neler yapacaklarını açıkladı.

Halen Hüyüklü Belediye Meclisi üyeliği görevini yürüten Bildiren, 2008 yılından bu yana da S.S. Hüyüklü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı görevini de başarı ile sürdürüyor.

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti kontenjanından aday olduğu Hüyüklü Belediye Meclisi üyeliği görevine en çok oyu alarak seçildiğini belirten Mehmet Bildiren, “Hüyüklü, Yalvaç’ın en büyük kasabası iken bugün içinde bulunduğu durum hepimizi derinden etkilemektedir, kasabamız önemli ölçüde nüfus kaybetti, kaybetmeye de devam edecek gibi görünüyor. Bu durumun önüne geçmek için, Hüyüklü’yü yeniden eski günlerine döndürmek için kasabamızın iktidar gücüne ihitiyacı olduğu da muhakkaktır. Ak Parti’nin belediyecilikte gösterdiği başarı tüm rakiplerinin bile kabul ettiği bir gerçek. Ancak Hüyüklü Belediyesi sadece iki yıl kadar Ak Parti’li olarak kalabildi, bunun dışında Ak Parti’nin, iktidarın gücünü arkasına alamadı. Biz buna bir son vermek için, Hüyüklü’yü tekrar ayağa kaldırmak için yola çıktık. Biz sorunları da çözüm yollarını da biliyoruz, partimiz de görev verdiği takdirde bu işi başaracak güce, ekibe ve projelere sahibiz. Hüyüklü halkının da bize görev vereceği inancı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Tarım ve hayvancılıkla uğraştığını ifade eden Mehmet Bildiren, belediye meclisi üyeliğinin yanında yaklaşık on yıldır Hüyüklü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı’nı da yaptığını belirtti. Bildiren, “Hüyüklü ekonomisine büyük katkısı olan hayvancılığın geliştirilmesi, teknolojiye ayak uydurması, yeni ve değişik hayvan ırklarının temini için uzun yıllardır kooperatif olarak geliştirdiğimiz projelerle hizmet verdik, kooperatifimiz için hizmet binası aldık. Bu yöndeki çalışmalarımızı daha da arttıracağız. Biliyoruz ki bölgemizin ve Hüyüklü’nün gelişmesi için hayvancılık çok önemli” dedi.

Herkese açık, şeffaf bir yönetim anlayışı ile Hüyüklü’yü kalkındırma yolunda çalışacaklarını ifade eden Bildiren, ekibi ile birlikte Hüyüklü için hayata geçirecekleri projelerin tanıtımını önümüzdeki günlerde yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.