• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Kasım 2018

Ak Parti’de 4. Aday ALİ AYVAT

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Yalvaç Belediye Başkanlığı için bugün akşam saatlerinde bir aday adayı daha başvuru yaptı.

Bir süredir Yalvaç Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevini yürütürken 12 Kasım Pazartesi günü emekliye ayrılan Ali Ayvat, bugün saat 17.00 sıralarında Ak Parti Yalvaç Teşkilatına gelerek aday adaylığı evraklarını İlçe Başkanı Hayri Uyar’a teslim ederek resmi başvuru işlemlerini tamamladı.

Ayvat, aday adayı olabilmek için Yalvaç Belediyesi’nde yürüttüğü İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevinden emekliye ayrılarak  aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini belirtti.

Adaylık başvurusunun ardından gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulunan Ayvat, “Yalvaç’ta en acil ihtiyaç olan istihdam artırmaya yönelik çabaların en kısa zamanda sonuçlandırılmasının önündeki bütün engelleri aşmak, Cumhuriyet yönetiminin yaşanılmış kazanımlarından gerekli dersleri alarak yapılmış olan hataları tekrar etmeden kurumsal bir belediye oluşturmak, vatandaşın tüm taleplerini dinleyerek en kısa sürede çözüm üretmek, kısacası halk için HAK’ka hizmet düsturundan asla ayrılmayan, denetimi ve denetlenmeyi her zaman en üst seviyede yerine getirerek açık bir yönetim sergilemek, AK PARTİ GENEL BAŞKANI ve CUMHURBAŞKANIMIZ, BAŞKAN Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyin hedeflerini Yalvaç ilçemizde gerçekleştirebilmek için AK Parti’den Yalvaç Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvurdum. Ortak akıl ile hareket edilerek; Yalvaç Belediyesi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler sonucunda mutlaka ve mutlaka AK PARTİ kutlu yolculuğuna dahil edilecektir.” dedi.

Ali Ayvat, aday adaylığı sürecinde partinin yapacağı değerlendirmeye saygı duyduğunu ifade ederek, “Partimiz tarafından görev verilmesi halinde bu bayrağı en iyi şekilde taşıyacağımdan herkesin emin olmasını diliyorum.” dedi.

 

ALİ AYVAT KİMDİR?

“Konya İli, Taşkent İlçesi, Çetmi Kasabası Cömeşpınar Mahallesi nüfusuna kayıtlıyım.  İlköğretimi 1972-1980 yılları arasında Çetmi kasabasında okudum. Konya Meram Endüstri Meslek Lisesi Harita ve Kadastro bölümünü 1980-1983 yılları arasında tamamladım.

Harita ve Kadastro Mühendislik hizmetleri faaliyetlerinde bulunan Harita ve Kadastro Mühendisleri Uçman AYATA ve Ahmet YİĞİT’ e ait mühendislik büro ve şantiyelerinde, 1983 – 1985 yılları arasında sırasıyla Konya, Karaman, Mersin ve Nevşehir İl merkezleri ile Niğde İlinin Kemerhisar İlçesi ve Isparta ilinin Yalvaç İlçesinde, halihazır harita alımı işlerinde şantiye şefi olarak görev yaptım.

Yalvaç Belediyesince 23 ve 24 Mart 1985 tarihlerinde yapılan Harita ve Kadastro Fen Memurluğu yarışma ve yeterlilik sınavını birincilikle kazanarak, Harita ve Kadastro Fen Memurluğu kadrosuna 24.04.1985 tarihinde atandım.

Yalvaç Belediyesindeki memuriyet görevim esnasında:

1 – Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar Harita ve Kadastro bölümünü 85.04 not ortalaması ile 06.10.1993 tarihinde bölüm birincisi olarak bitirerek Harita ve Kadastro Teknikeri ünvanı aldım.

2 – Süleyman Demirel Üniversitesi, Yalvaç Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar İnşaat bölümünü 28.08.1996 tarihinde bitirerek İnşaat Teknikeri ünvanı aldım.

3 – Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi İşletme bölümünü 30 haziran 1995 tarihinde bitirerek Lisans diploması aldım.

4 – Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi Hukuk bölümü, Adalet Proğramını 26/01/2015 tarihinde bitirdim.

5 – Konya İli, Akşehir İlçesinde düzenlenen AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİ, Lider Ülke: Türkiye “Yerel Yönetimler Proğramı-I” proğramını başarı ile tamamlayarak 17 Şubat 2013 tarihinde sertifika aldım.

6 –Isparta İl merkezinde düzenlenen AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİ, Lider Ülke: Türkiye “Yerel Yönetimler Proğramı-III” proğramını başarı ile tamamlayarak 2 Haziran 2013 tarihinde sertifika aldım.

Yalvaç Belediye Başkanlığı’nın 13/04/2009 tarih ve 665 sayılı yazıları ile Fen İşleri Müdürlüğüne vekaleten görevlendirildim.

Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar İnşaat ve Yapı Denetimi bölümlerinde, 2000 yılından 2016 yılına kadar, İmar Mevzuatı, Mesleki Mevzuat, Proje Aplikasyonu ve Topoğrafik ölçmeler derslerini vermek üzere kısmi zamanlı öğretim görevlisi olarak görevlendirildim.

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde Anadolu Üniversitesine yaptırılan görevde yükselme sınavlarını başararak, 11/11/2010 tarihinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü kadrosuna asaleten atandım. Belediye hizmetleri ile ilgili, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Türkiye Belediyeler Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çok sayıda seminerlerine katılarak sertifikalar aldım.

Öncelikle ALLAH’ın izni ve AK PARTİ karar organlarının temayül yoklamaları sonucunda son karar verici Dünya Lideri BAŞKAN sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyinteveccühü ile adaylığımın kabulünün değerlendirilmesini arz ederim.”

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.