• MODA YAPI

logo

02 Eylül 2021

Ak Parti yönetiminden Tütüncü’ye su sorunu ziyareti

Yaklaşık iki aydır Yalvaç’ın bazı bölgelerinde yaşanan susuzluk sorunu nedeniyle, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, yönetim kurulu üyeleri ve bazı belediye meclisi üyeleri, Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü’yü ziyaret ettiler.

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in de hazır bulunduğu ziyarette, yaklaşık iki aydır yaşanan susuzluk problemi ana gündem maddesi oldu.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, ziyaretle ilgili gazetemize şu bilgileri verdi:

“Yalvaç’ta yaklaşık iki aydır devam eden ve halkımızı mağdur eden susuzluk problemi ile ilgili olarak yönetim kurulu üyesi ve meclis üyesi arkadaşlarımla beraber Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncü’yü ziyaret ettik.

Başkan, susuzlukla mücadele konusunda yaptıkları çalışmalar ve mevcut durumla ilgili bize bilgi verdi. Başkan Tütüncü, yaptıkları çalışmalar sonucu, son iki gündür depoya saniyede 170 litre su teminini gerçekleştirdiklerini ve iki gündür şikayet almadıklarını belirtti. B planı olarak Cumhuriyet Mahallesi’nde tespit edilen ve 180 metre derinlikten çıkarılacak ilave bir su kaynağı tespit ettiklerini, benzeri bir sıkıntı yaşanması halinde devreye sokmak üzere bu suyu da çıkaracaklarını, bu konuyla ilgili sondaj çalışmalarının önümüzdeki salı günü başlayacağını ifade etti.

Biz de yapılan çalışmalarla ilgili aldığımız bilginin ardından, Yalvaç’ımızın altyapısının yenilenmesi hususunun önem taşıdığını belirterek, bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinden yapılması gereken ne varsa, Ak Parti Yalvaç İlçe Teşkilatı olarak destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Sayın bakanımız Murat Kurum’dan randevu alarak beraber Ankara’ya gitmeyi teklif ettim, sayın başkan kendisinin de bakandan randevu talebi bulunduğunu, yaşanan yangın ve sel felaketleri nedeniyle randevu alınamadığını belirtti. Ben davetimi yineleyerek, Başkan Tütüncü’yü Yalvaç altyapısının yenilenmesi için gerekli girişimleri yapmak için Ankara’ya beraber gidebileceğimizi, üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu, önemli olanın Yalvaç’ımızın hizmetlerden mahrum kalmaması olduğunu ifade ettim. Görüşmemiz bu çerçevede sona erdi. Biz halkımızın yaşadığı susuzluk mağduriyetinin giderilmesi konusunu yakından takip ettik. DSİ’den aldığımız verilere göre, Suçıktığı kaynağından saniyede 314 litre su temin edildiğini, bunu %45’inin Yalvaç’a, %55’inin Hisarardı’ya tahsis edildiğini, dolayısıyla su kaynağında değil, dağıtımında sorun yaşandığını tespit ettik. DSİ’nin yaptığı ölçüme göre, 9 Ağustos 2021 tarihinde belediye deposuna saniyede 147 litre su girdiği; 25 Ağustos 2021 tarihinde saniyede 126 litre su girdiği tespit edilmiş. Başkan da şu an bu sorunun çözüldüğünü ifade etti. Biz sorunun ve çözümün takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

DSİ’nin Yalvaç’taki su kaynağıyla ilgili yaptığı inceleme sonuçlarına ilişkin bilgi yazısı şöyle:

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.