logo

03 Ocak 2024

Ak Parti ve MHP adaylarını açıklamadı, muhalefet sessiz

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için önceki seçimlere göre erken başlayan aday belirleme süreci devam ederken; ilçemizde aday denklemiyle ilgili sorular henüz cevaplanmadı.

Ak Parti’de sekiz aday adayı kendilerini tanıtmak için farklı stratejilerle çalışmalarını sürdürürken; aday adayları dışında bir ismin aday olarak gösterilebileceği söylentileri halen daha kulislerde konuşulmaya devam ediyor.

Ak Parti’de büyükşehir ve il adaylarının ayın ortasından itibaren açıklanmaya başlayacağı belirtilirken; ilçe ve beldelerde aday açıklama sürecinin ay sonunu bulabileceği iddia ediliyor.

Ak Parti’de geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Isparta il ve ilçelerinin adaylarının masaya yatırıldığı toplantıyla ilgili de çeşitli söylentiler kulislerde dillendiriliyor.

Alınan kulis duyumlarına göre, Yalvaç’ta Ak Parti’nin iki aday adayı üzerinde yoğunlaştığı, milletvekillerinin önerdiği aday adayı ile genel merkezin değerlendirmelerinde ön plana çıkan aday adayı arasında son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği ileri sürülüyor.

 

MHP’DE SESSİZ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Diğer yandan, mevcutta belediye yönetimini elinde bulunduran Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ak Parti’nin aday açıklama takvimini beklediği kaydedilirken, Yalvaç ve Hüyüklü Belediye Başkan adaylarıyla ilgili olarak milletvekili ve parti teşkilatı arasında görüş ayrılığı bulunduğu, Milletvekili Basri Sönmez’in Isparta’yla birlikte Yalvaç’la ilgili raporunu da genel merkeze sunduğu kaydediliyor. MHP’ de adaylık sürecinde bir sürpriz yaşanmasının beklenmediği kulislerde dile getiriliyor.

 

MUHALEFET ADAY BULAMIYOR MU?

Öte yandan, genel seçimlerde Millet İttifakı çatısı altında buluşan muhalefette, ittifakın dağılmasının ardından aday belirleme konusunda sıkıntı yaşandığı kaydediliyor. İyi Parti’de Ak Parti’de aday olamayan bir ismin aday edilmesinin muhtemel olduğu kaydedilirken, diğer muhalif partilerde ise henüz herhangi bir gelişme yaşanmadığı haber alınıyor.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.