• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

10 Mart 2018

Ak Parti Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç İlçe Kadın Kolları’nda dün kongre heyecanı yaşandı. Ak Parti teşkilat binasında yapılan kongrede Nursel Küçük Yalvaç İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Nursel Küçük, Şubat ayı başında Ak Parti Genel Merkezi tarafından Yalvaç İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’na atanarak göreve başlamıştı. Ak Parti’de Pazar günü yapılan Isparta İl Kadın Kolları Başkanlığı kongresinin ardından Yalvaç İlçe Kadın Kolları Kongresi dün saat 13.30’da ilçe teşkilat binasında Isparta İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse, Yalvaç eski Kadın Kolları başkanları ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Kongre sonunda Nursel Küçük başkanlığında oluşan Yalvaç İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu asil üyeliklerine

Neşe Şen, Şengül Kuyucu, Gülcan Özer, Selma Akel, Halide Öztürk, Hülya Durak, Gül Arslan, Halise Bakır, Zümray Koca, Atniye Keklikoglu, Zele Öztaş, Güllü Özdemir, Emine Kaptan ve Fatma Uslu seçilirken

Yönetim Kurulu yedek üyeliklere Medine Aksoy, Selma Akansu, Gülşen Balcı, Emel Yener, Arife Elkoyunu, Keziban Çetinkaya, Ayşe Dağlı ve Elif Bakırlı getirildiler.

akk3

Kongrenin ardından gazetemize konuşan Nursel Küçük, “Bugüne kadar görev yapmış tüm kadın kolları başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum, birlik beraberlik içerisinde kongremizi tamamladık. Bu görevin ne kadar zor olduğunun farkındayım, elele vererek zoru başaracağız. Bize güvenerek görev veren üyelerimize teşekkür ederken yeni seçilen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

“Bu Kutlu Davanın Gönüllü Neferleriyiz”…

Küçük, “Ülkemizin kalkınmasının ve medeni ülkeler arasındaki yerini almasının yolunun kadınlardan geçtiğinin bilinci içerisinde olan Ak Parti, kurulduğu günden bu yana kadınlarımıza büyük önem verdiği içindir ki sürekli en önde yer aldı ve kadınların desteği sürdükçe hep en önde olacaktır. Biz de, liderimiz R. Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği “Kadınlar için siyaset değil, kadınlarla siyaset” düşüncesinin ışığında kapı kapı dolaşarak, bu kutlu davanın gönüllü neferleri olarak görevimizi başarmak için çalışacağız” dedi.

akk4

“KADINLAR BULUŞMASI”…

Kadınların her zaman Ak Parti için büyük önemi olduğunu vurgulayan Küçük, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle parti binamızda  “Kadınlar Buluşması” adlı bir etkinlik düzenledik. Oldukça yoğun ilgi gören ve partili partisiz birçok kadınımız bu etkinliğe katıldı. 8 Mart Çarşamba günü saat 14.00’te başlayan “Kadınlar Buluşması”nda  alanlarında iyi birer uzman olan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Kazibe Koyuncu, Psikolog Emine Yeşilpınar ve Sosyolog Zeliha Güleç Akgün ile kadınlarımızı buluşturduk ve toplumda kadının yaşadığı sorunları ve çözümlerini hep birlikte aradık, sağolsunlar bilgi ve birikimlerini kadınlarımızla paylaştılar, yaşanan problemlerin çözümsüz olmadığını gösterdiler. Geçtiğimiz yıllarda yapılan Kadınlar Günü etkinliklerinden farklı olmasını istedik ve bunda başarılı olduğumuza inanıyorum” dedi.

“Kadın varsa demokrasi var, mutluluk var, huzur var”…

Kadınların toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu ifade eden Küçük “Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk ve benzer alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Türkiye ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisi ile gelişirken bu sürece en fazla katkıyı veren kadınlarımız olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Kadın varsa demokrasi var, mutluluk var, huzur var’ diyerek bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kutlu olmasını diliyorum” dedi.

akk5

akk6

akk7

akk8

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.