• MODA YAPI

logo

12 Mayıs 2022

Ak Parti Eski Milletvekili Kurt’tan partisine eleştiri

Ak Parti’nin 2007-2011 yılları arasında Isparta Milletvekilliğini yapan hemşehrimiz Haydar Kemal Kurt, dün haberleştirdiğimiz hastane ek binasını alan firmanın konkordato ilanı konusuna tepki göstererek sosyal medyadan sert eleştiriler getirdi.

 

VATANDAŞ HESABINI SORMAYA BAŞLARSA KENDİLERİNE ACIYAN ÇIKMAYACAK!

Konuyla ilgili olarak Kurt, sosyal medya hesabından, önce şu paylaşımı yaptı:

“Şaka gibi Yalvaç devlet hastahanesi inşaat ihalesini Şubat ayında alan firma üç ay sonra konkordato ilan etmiş. Yarabbi bu şehrin sıkıntısı ne kurgu yapsan olmaz. Maddi durumu sıkıntılı bir firma nasıl ihaleye giriyor ilgili kurum yeterliliği bu firmanın nasıl aştığını bir izah etsin yılan hikayesine dönen kamu yatırımı sanki birileri işi gücü bırakmış hizmeti engellemek için en son eline yüzüne bulaştırmak denen halden bir türlü kurtulamıyor. İlgililer bu işi en acil şekilde çözmeli yoksa ilgisizler çözecek kamuoyu aydınlatılmalı yetkililer sorumlulara hiç acımamalı ve vatandaş hesabını sormaya başlarsa kendilerine acıyan çıkmayacak!”

 

BEN VATANDAŞ OLARAK HİÇ KONUŞMAYACAK MIYIM?

Kurt, sosyal medya hesabından gelen yorum ve tepkilerin üzerine şu paylaşımı yaptı:

“Herkes değerlendirmeme iyi kötü bir şey söyler. Fakat devlet gemisi sözle gitmez . Devletin sahibi millet doğruyu söyler, ister destekler ve yanlışı her halükarda reddeder ise ne devlet durur nede milleti kırağı vurur. Yetki iş görülsün makam iş yürüsün diyedir. Tohum ayrık otu içerirse tarla ürün tutmaz hasat ambar doldurmaz. Olan hepimize. Ben vatandaş olarak hiç konuşamayacak mıyım? Sizler de değerlendirmelerini de beni oyuncu kadrosunda sayıp sahadaki skorda hak ve sorumluluğun var diyorsanız o zaman benden önce diyecektiniz. Ben kesin taraftarım önce Hak’tan, sonra Milletten, sonra Ak Partiden ve iktidardan ve tüm kadrolarından yana. Bazen eleştiri de yapacağım zira hakikat bazen eleştiridedir onu da muhalefete her zaman bırakmak olmaz. İktidarın ve taraftarının bir kısmı denetmenlik gözetmenlik yapar ve bunu yeri gelince sosyal medyada da ifade ederiz. Saygıyla…”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.