• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

AEDAŞ’tan miniklere, elektriği doğru kullanma ve güvenlik eğitimi

6

AEDAŞ, Isparta’da 2-4 yaş grubu kreş öğrencilerine, elektrik kazalarına karşı korunma ve güvenlik konusunda özel eğitim verdi. Video ve oyunlarla desteklenen eğitime çocuklar büyük ilgi gösterdi.

 

Sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklara yönelik özel programlar geliştiren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), Isparta’da 2-4 yaş grubu kreş öğrencilerine ‘kaza ve tehlikelere karşı korunma’ konulu eğitim verdi. Isparta İnci Taneleri Kreşi’nde gerçekleştirilen eğitimde, okul öncesi çocuklar için özel olarak hazırlanan animasyonların da yer aldığı bir video sunumu yapılırken, elektrik kaza ve güvenlik konusu oyun şeklinde görsellerle uygulamalı olarak anlatıldı.

 

2-4 yaş çocuklarına verilen eğitimde yabancı cisimlerden korunma, beslenme, trafik, kimyasal ve elektriğin tehlikelerinden korunmanın yanı sıra elektriğin doğru kullanımı da gösterildi. Küçük yaşlarına rağmen eğitim sırasında yüksek oranda katılım gösteren minikler, AEDAŞ’ın Isparta İl Müdürlüğü’ne bağlı personellerini, ‘Elektrikçi ablalar yine gelin’ diye uğurladılar.  Program sonrasında eğitime katılan her bir çocuğa olası tehlikelerden korumak amacı ile prizlere takılmak üzere ‘Anne prize bu kapağı tak, beni bu tehlikeden koru’ yazan plastik kapaklar hediye edildi.

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği konularına hassasiyet göstermeleri için gereken tüm çalışmaları yaptığımız gibi geleceğin Türkiye’si olan çocuklarımızı da unutmadık. Biliyoruz ki iş sağlığı ve güvenliği bir kültür olarak küçük yaşlardan itibaren benimsetilmeli. Bunun ilk adımlarını şirket olarak atmış olmaktan dolayı gururluyuz. Bu çalışmalarımızı bölgemizde daha da yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.