• osman-köse

logo

AEDAŞ, yılbaşında planlı kesintilere ara verdi

2017 yılına sayılı günler kala, Antalya, Isparta ve Burdur’da elektrik dağıtım hizmeti veren AEDAŞ, 31 Aralık ve 1 Ocak tarihlerinde planlı kesintilerini iptal etti

 

Antalya, Isparta ve Burdur’da ‘her geçen gün daha iyiye’ sloganı ile 1,7 milyon aboneye yüksek kalitede elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), yeni yılda da abonelerinin enerji sorunu yaşamamaları için 31 Aralık 2016 ve 1 Ocak 2017 tarihlerinde bakım ve yatırım amaçlı tüm kesintileri iptal etti. AEDAŞ, söz konusu tarihlerde sadece yüksek alanda, abonelerin etkilenmeyeceği bölgelerdeki yatırım faaliyetlerini sürdürecek.

 

 

‘EKİPLERİMİZ YENİ YILDA NÖBETTE’

AEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, 31 Aralık ve 1 Ocak tarihlerinde olası arızalara anında müdahale etmek üzere ekiplerinin hazır beklediğini belirterek, “Bu dönemde yatırım ve bakım amaçlı kesinti yapılmayacak. Abonelerimize her zaman olduğu gibi yeni yılda da en iyi hizmeti vermek üzere yeni yıl öncesi bakım ve onarım çalışmalarımıza ağırlık verdik” dedi. Yiğit, başta Akdeniz bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’deki vatandaşların yeni yılını da kutlarken, “2017 yılının ülkemize barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. AEDAŞ olarak 2017 yılında da yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

AEDAŞ ayrıca şebeke operasyon birimleri ile arızalara anında müdahale etmek ve şebekede elektrik enerjisinin sürekliliğini sağlamak için vardiyalı ekipler ve sorumlular bulunduracak. SCADA kontrol merkezinden şebekedeki elektrik uzaktan izlenerek, herhangi bir arıza durumunda gerekli müdahaleler anında gerçekleştirilecek.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.