• MODA YAPI

logo

11 Haziran 2021

45 Yıllık AKSU ECZANESİ Kapandı

Yalvaç’ın en eski eczanelerinden olan ve 45 yıldır faaliyet gösteren Aksu Eczanesi geçtiğimiz Mayıs ayı sonu itibarıyle ilçemizdeki faaliyetini sonlandırdı.

Yalvaç’ta halen faaliyette olan en eski ikinci eczane olarak Mayıs ayı sonuna kadar hizmet veren Aksu Eczanesi’nin kurucusu ve sahibi Ecz. Hüseyin Avni Aksu 45 yıl boyunca Yalvaç ve Yalvaç’lıya hizmet vermiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

İlk olarak 1976 yılında, o zamanki adıyla Belediye Caddesi, Hal Pazarı girişindeki işyerinde faaliyete başlayan Aksu Eczanesi, daha sonra eski Hükümet Konağı karşısında, son olarak da eski Devlet Hastanesi Acil Servis karşısında olmak üzere 45 yılda üç adreste şifa dağıttı.

Eczanenin kurucusu ve sahibi Ecz. H.Avni Aksu, “Yasal olarak eczane işletme ruhsatımı yeni mezun bir eczacı meslektaşıma birkaç ay sonra devir hakkımı kullanarak Isparta’ya taşıyıp orada meslek hayatımı sonlandırmak istiyorum. Değerli halkımıza sağlıkta danışmanlık hizmetlerinin ilk halkalarından olduğumuzu hatırlatır, herkese sağlıklı günler ve yıllar diliyorum. Ayrıca Yalvaç’ta hizmet veren tüm eczacı meslektaşlarıma ve eczacı teknisyenlerine, eczanemizde hizmet veren tüm teknisyen arkadaşlarımıza, şahsıma gösterdikleri tahammül ve yardımlarından dolayı sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Aksu Eczanesi’nin kapanmasıyla ilçemizde halen hizmet veren eczane sayısı 15’e düştü.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.